Komentari 159

Bruka u Moskvi: Nula Francuza i Danaca u 'prijateljskom' meču

7

NULA-NULA Baš ništa od nogometa nismo vidjeli od Francuske i Danske u Moskvi, odigrali su 0-0 i zaradili zvižduke publike. Nitko nije ni pokušao zabiti... Ovo znači da je naš sljedeći protivnik vrlo vjerojatno Danska

U dvobojima zadnjeg kola C skupine Svjetskog prvenstva u Moskvi su Francuska i Danska odigrali 0-0, dok su u Sočiju Peruanci svladali Australiju s 2-0. Iz ove skupine su dalje prošli Francuska i Danska.

Francuzi su protiv Danaca odmarali šestoricu standardnih igrača, a u najgoroj utakmici dosadašnjeg tijeka SP-a - i prvoj koja je završila bez golova - bilo je teško izdvojiti ijednu izrazitu priliku.

Završilo je sa zvižducima s tribina, bila je to prava anti-reklama nogometa...

Remi je zadovoljio obje momčadi - Francuska je osvojila skupinu, a Danska je ušla u osminu finala.

U Sočiju je Australcima trebala pobjeda da ostanu u igri za osminu finala, no slavio je Peru i to po prvi puta na svjetskim prvenstvima nakon 40 godina.

Peru je poveo golom iz voleja Andrea Carrilla u 18. minuti, a bio je to njihov prvi gol na svjetskim prvenstvima nakon čak 32 godine. U 50. minuti na 2-0 povećao je Paolo Guerrero.

Francuska će u osmini finala igrati s drugoplasiranom momčadi D skupine, a Danska s prvoplasiranom, navjerojatnije Hrvatskom.