Komentari 11

Badelju deset minuta u slavlju 'viola', Napoli dobio bez Strine

1

Klubovi s hrvatskim nogometašima slavili su u dvjema utakmicama 36. kola Serie A u ponedjeljak. Badeljeva Fiorentina svladala je Parmu, a Strinićev Napoli Cesenu...

Napoli je nastavio utrku za treće mjesto talijanskog prvenstva i plasman u Ligu prvaka. Nakon ispadanja iz Europske lige, momčad Rafaela Beníteza uz puno muke svladala je budućeg drugoligaša Cesenu 3-2 u 36. kolu.

Gregoire Defrel doveo je Cesenu u vodstvo u 15. minuti, a Napoli je okrenuo golovima Mertensa iz 19. te Gabbiadinija iz 21. minute. Sjajni Defrel u prvoj minuti nadoknade vratio je Cesenu u igru, no Mertens je u 57. minuti ipak ostavio bodove na San Paolu golom za 3-2. Ivan Strinić utakmicu je pratio s klupe za pričuve.

Napoli zaostaje za Laziom tri boda, a u posljednja dva kola ide u goste Juventusu te dočekuje upravo Lazio. Ako Rimljani izgube protiv Rome u derbiju glavnog grada u sljedećem kolu, Napolitancima će za treće mjesto biti dovoljna bilo kakva pobjeda.

Fiorentina se vratila na peto mjesto ljestvice svladavši otpisanika Parmu 3-0 na Artemio Franchiju. Golove su postizali Gonzalo Rodríguez (13.), Alberto Gilardino (31.) te Mohamed Salah (56. minuta). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj dobio je posljednjih deset minuta ušavši umjesto Davida Pizarra.

"Viole" u sljedećem kolu idu goste Palermu, a potom dočekuju Chievo iz Verone. Bježe Genoi dva, a Sampdoriji četiri boda. Zadrže li petu poziciju, izborit će izravan plasman u skupine Europske lige. Šesto mjesto donosi, pak, treće pretkolo toga natjecanja.