Komentari 25

Barca s rezervama izgubila od Seville na Nou Campu

4

U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja Sevilla je slavila 2-1 na Nou Campu. U drugoj utakmici za redom Barca nije pobijedila na svom travnjaku

Valdes, Puyol, Pique, Abidal, Xavi, Henry, Ibrahimović... Tako u utorak navečer nije izgledala Barcelonina postava nego - klupa. Trener Guardiola malo se zaigrao, dao šansu golmanu Pintu, veznjaku Thiagu te ponudio minutažu Militu, Čigrinskom i Maxwellu. Na terenu su bili i Messi, Alves, Iniesta, Krkić, Marquez i Pedro, a to je u konačnici bilo dovoljno Barci da odigra ravnopravnu utakmicu sa Sevillom na Nou Campu. Šteta je samo što sudac Clos Gómez nije bio na razini igrača obiju momčadi...
Iako dojam može biti i subjektivan, on kaže da je sudac poništio Barceloni dva regularna gola, da nije dosudio čisti penal na Ibrahimoviću... Doduše, poništio je regularan gol i Sevilli, što znači da je čovjek definitivno bacio u sjenu Messija, Zlatana i društvo. A to baš i nije lako. I na kraju je utakmicu odlučio penal kojeg je dosudio. Čigrinski je srušio Diega Capela i Negredo je u 77. minuti pogodio za konačnih 2-1.
Sevilla je povela nakon sat vremena igre golom Diega Capela, a izjednačio je Ibrahimović 14 minuta kasnije. Ušao je Šveđanin već na poluvremenu umjesto Pedra, a kad su stvari krenule naopako Guardiola je uveo i Xavija i Busquetsa. Ali spasa više nije bilo, nakon remija s Villarrealom Barca je kiksala i drugi put u 2010. godini. Srećom po njih, u Kupu se igra i uzvrat.