Komentari 82

Barca slavila u katalonskom derbiju, Rakitiću 10 minuta

3

Nogometaši Barcelone lakše su od očekivanog pobijedili Espanyol u katalonskom derbiju. Za 2-0 zabili su odlični Neymar i Messi, a Alba je dobio crveni u 54. minuti

I sedmi put u nizu Barcelona je pobijedila Espanyol. Golovima Neymara u 17. i Lea Messija u 25. minuti Barca je na stadionu El Prat u 33. kolu Primere pobijedila gradskog rivala 2-0. Ivan Rakitić utakmicu je počeo na klupi, a priliku na travnjaku dobio je od 80. minute kada je zamijenio fantastičnog Luisa Suareza.

Iako rezultat to ne otkriva potpuno, Barcelona je lakše od očekivanog slavila protiv gradskog suparnika. No konačnih 2-0 nikako nije iznenađenje ako se zna da je Barcelona posljednji put na ovom stadionu izgubila još 2009. godine. Ovo im je i ukupno 24. pobjeda u 26 posljednjih utakmica u svim natjecanjima.

Enriqueovi nogometaši od samog su početka krenuli odlučno da osvoje nova tri boda koja će ih zadržati na vrhu tablice. Isplatilo im se to već u 17. minuti kada Jordi Alba šalje sjajnu prizemnu loptu pred gol Espanyola, Suarez preskače, a Neymaru nije bilo teško zabiti svoj 19. gol u Primeri.

Osam minuta kasnije Barcelona je poduplala vodstvo. Leo Messi zabio je iskosa s lijeve strane svoj 401. gol u dresu Barcelone na asistenciju Suareza. Do kraja je ostalo 2-0 iako je Barca od 55. minute igrala bez Jordija Albe koji je dobio drugi žuti zbog prigovora. No Espanyol nije ozbiljnije zaprijetio i bodovi ponovno idu na Nou Camp. Katalonci sada imaju pet bodova prednosti pred Realom koji svoju utakmicu igra u nedjelju.

Atletico slavio, Mandžo na klupi

Atletico Madrid na svom je stadionu dočekao Elche i lakoćom slavio 3-0. Dva gola zabio je sjajni Griezmann, a jedan Garcia. Mario Mandžukić danas je odmarao na klupi.