Komentari 36

Barca 'uvalila' osam komada Almeriji, Messi zabio 101. gol

0

Blistavu večer imala je katalonska momčad na gostovanju kod Almerije. Od osam komada koliko je Barca zabila, tri su dijelo nezaustavljivog Lea Messija

Nogometaši Barcelone održali su nogometnu lekciju nedorasloj Almeriji na stadionu Mediterraneo svladavši ih s 8-0 u subotnjoj utakmici 12. Primerinog kola. Čak 75 posto posjeda lopte u svojim nogama imala je trenutačno vodeća momčad španjolskog nogometnog prvenstva čija pozicija na ljestvici ovisi i o ishodu susreta Real Madrida i Athletica koji se igra u kasnijem terminu večeri na Santiago Bernabeu. Pobijedi li domaćin aktualni prvak vratit će se na drugo mjesto.

Tri gola i dvije asistencije ugradio je Lionel Messi za novu Barceloninu pobjedu, desetu ukupno i šestu iz jednako toliko susreta na strani. Katalonci u gostima naprosto "melju" svoje suparnike na što ukazuje razlika pogodaka 21-3.

Ishod meča, ako su i prije njenog početka postojale neke dvojbe, bio je znan već nakon prvog poluvremena i vodstva gostiju od pet razlike. Dva je puta Messi pogodio cilj, a jednom su se na listu strijelaca upisali Iniesta i Pedro, dok je loptu u svoju mrežu poslao i Acasiete. U nastavku je najbolji igrač današnjice postigao još jedan gol, a dva je puta precizan bio i Krkić za izjednačenje najveće gostujuće pobjede u povijesti Primere. Jednakim rezultatom Barcelona je 1959. godine svladala Las Palmas.

Inače, Messi je u svom 154. ligaškom nastupu za Barcelonu zabio 101 pogodak.

U sljedećem kolu u Španjolskoj se igra "el clasico", utakmica Barcelone i Real Madrida. Barcelona ga, očito je, dočekuje u velikoj formi koju će još morati potvrditi tijekom tjedna u Ligi prvaka protiv Panathinaikosa.