Barca zabila više od 100, Atletico konačno pobijedio

1

Nakon 23 kola Primere Barcelona je sačuvala 11 bodova viška ispred Reala. Dobili su Sporting 3-1, a S Eto'o je zabio Barcin 100. gol sezone

Dva gola u Barceloninoj pobjedi, svoj 20. i 21. u sezoni, zabio je Kamerunac Sameul Eto'o. Doveo je Katalonce u vodstvo u 23. minuti, nakon što je Andres Iniesta povukao loptu u kontranapad od vlastitog, pa gotovo do suparničkog šesnaesterca. Odigrao je potom nalijevo na Henryja, koji je pred golom od prve tražio i našao Kamerunca. Dvadeseti Eto'ov prvenstveni pogodak bio je je ujedno i stoti Barçin u svim natjecanjima ove sezone.
Na 2-0 Eto'o je povisio na asistenciju Messija u 40. minuti, da bi treći gol za Katalonce u 65. zabio brazilski desni bočni branič Daniel Alves. Gosti su tri minute nakon toga smanjili na konačnih 3-1 preko Kikea. Mate Bilić igrao je u njihovim redovima od 61. minute, kada je zamijenio Castra.
Nogometaši madridskog Atletica bili su tijekom cijelog siječnja u velikoj krizi. No, crnu seriju su prekinuli u 22. kolu Primere pobjedom u gostima kod Huelve 3-0. Posljednju pobjedu je Atletico upisao 20. prosinca 2008. godine, kada je slavio kod Espanyola (3-2). Nakon toga je uslijedilo pet poraza i dva neodlučena rezultata. Prvu je pobjedu na klupi proslavio novi trener Abel Resino Lopez, koji je početkom tjedna naslijedio otpuštenog Meksikanca Javeira Aguirrea. U sastavu Huelve su Madriđani pronašli pravu žrtvu, te su je slomili već nakon prvog poluvremena. Prvo je Argentinac Agüero zabio za 1-0 (11. pogodak u prvenstvu), dok je potom krenula serija Urugvajca Diega Forlana i njegova dva pogotka (ukupno 17) za konačnih 3-0.
Talijanski nogometaš Giuseppe Rossi je opet spasio Villarreal, te je s dva pogotka bio ključan u pobjedi protiv Numancije, koju vodi hrvatski trener Sergije Krešić, s 2-1.