Komentari 215

Barcelona dobila 5-4 s igračem manje: Messi briljirao s tri gola

4

Nogometaši Barcelone su u La Coruni nadigrali Deportivo 5-4 i tako u 8. kolu Primere došli do 22. boda u sezoni. Junak Barce bio je Messi koji je zabio tri gola

Posljednji je put Barcelona prvenstvenu utakmicu u kojoj je primila četiri gola dobila davne 1963. godine, protiv Levantea. No, s Lionelom Messijem u momčadi sve je moguće.

Sjajni je Argentinac zabio novi hat-trick, postigavši posljednja tri pogotka za svoju momčad, i to za 3-0, 4-2 i 5-3 vodstvo. Prethodno je asistirao Cristianu Tellu za 2-0.

Ktome je Messi, u 53. minuti pri 3-2 Barçinom vodstvu, maestralnim udarcem iz slobodnog udarca pogodio vratnicu domaćeg vratara Aranzubije s oko 25 metara.

Prvi je gol Messi zabio na petom lijepo ostavljenu loptu Fabregasa poslavši loptu pod gredu, drugi je, opet na asistenciju Fabregasa, zabio slabijom, desnom nogom, dok je treći postigao nakon majstorske solo-akcije. Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone u Primeri. Vodeći je na ljestvici strijelaca ispred Ronalda koji je zabio dva manje.

Fabregas je završio utakmicu s trima asistencijama. Dodao je i Jordiju Albi za otvarajući pogodak na utakmici.

Domaćini su se vraćali u igru ponajprije zahvaljujući dvostrukom strijelcu Pizziju, Portugalcu posuđenom iz Brage, te Bergantiñosu i Albi, koji je u 79. minuti plasirao neobranjiv lob iza leđa svog vratara Victora Valdesa. Pokušao je španjolski reprezentativni bek vratiti golmanu loptu ispred nadirućega suparničkog napadača. Udario ju je prejako.

Katalonci su od 49. minute igrali s igračem manje. Drugi je žuti karton zbog neopreznog udaranja zaradio Javier Mascherano. Barcelona se svejedno obranila premda je domaćinima prepustila terensku inicijativu. Sve dok opet nije bljesnuo Messi i pogodio za nedostižnih 5-3.

OVDJE pogledajte sažetak utakmice.

Primera, 8. kolo:

• Real Madrid - Celta 2-0 (Higuain 12, Ronaldo 67 - 11m)
  • Malaga - Valladolid 2-1 (Isco 37, Joaquin 87 / Manucho 9)
  • Valencia - Athletic 3-2 (Soldado 26, Tino Costa 88, Valdez 90 / Aduriz 18, 30)
  • Deportivo - Barcelona 4-5 (Pizzi 26-11m, 47, Bergantinos 37, Alba 79-ag / Alba 3, Tello 8, Messi 18, 43, 77)

Redoslijed: 1. Barcelona 22, 2. Atletico Madrid 19 (-1), 3. Malaga 17, 4. Real Madrid 14...