Komentari 54

Barcelona pobijedila Getafe i pridružila se Realu na vrhu

3

Nogometaši Barcelone pobijedili su na gostovanju u Madridu Getafe 2-0. Golove su za prvaka Europe zabili Luis Suarez i Neymar. Ivan Rakitić je igrao od prve minute

Nakon Real Madrida u ranijem terminu , i Barcelona je odradila svoj dio posla. Europski prvak pobijedio je na gostovanju u predgrađu Madrida Getafe 2-0 golovima Luisa Suareza i Neymara.

Iako na raspolaganju nije imao Messija, Mascherana, Rafinhu i Douglasa, Luis Enrique na teren je poslao moćnu momčad. Oporavljenik Andres Iniesta priliku je čekao na klupi, a Rakitić, Neymar, Suarez i ostali krenuli su od prve minute, no show je svima njima ukrao Sergi Roberto .

Mladi Španjolac igrao je u veznom redu s Busquetsom i Rakitićem, a u 37. minuti čudesno je asistirao Luisu Suarezu za 1-0. Neymar je probio lijevu stranu, odigrao za Sergija koji fantastičnim dodavanjem iz prve petom u sjajnu priliku gura Urugvajca. A ovaj takve poklone ne propušta realizirati.

I u drugi dio utakmice igrači Luisa Enriquea krenuli su otvoreno po drugi gol. Isplatilo im se to u 59. minuti na prilično neobičan način za Barcu. Getafe je imao korner, lopta je došla do golmana Brava koji dodaje do Sergi Roberta. Sjajni mladi Španjolac napravio je nekoliko koraka te sa 30-ak metara lijepo uposlio Neymara koji iz voleja s par metara od gola zabija za 2-0 .

Iako je Barca prijetila i u nastavku utakmice, dojam je da su se Katalonci zadovoljili ovim rezultatom te su mirno utakmicu priveli kraju. Ivan Rakitić ostao je na terenu svih 90 minuta, a Barcelona se ponovno izjednačila s Realom na vrhu. I jedni i drugi imaju 24 boda nakon 10 kola.