Komentari 10

Barcelona remizirala s A. Bilbaom, Real preuzeo vrh

1

'Kraljevski klub' je minimalnom pobjedom nad Racingom zauzeo vrh Primere dok je Barcelona ostvarila treći remi. Dva boda je 'istrgnuo' Bilbao

Gol Gonzala Higuaina bio je dovoljan da madridski Real preuzme prvo mjesto na ljestvici Primere. Svoj šesti prvenstveni pogodak postigao je protiv Racing Santandera u 22. minuti utakmice što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu. Akciju s desne strane povukao je Kaka ubacivši loptu u peterac gostujuće momčadi. Vratar momčadi iz Santandera, Toño, pomalo je nespretno raščistio situaciju, te se lopta odbila do Garaya na vrhu peterca koji ju glavom prosljeđuje neometanom strijelcu Higuainu. Barcelona je pomalo neočekivano kiksala u Baskiji uzevši samo bod protiv Atheltic Bilbaa. Gol za goste postigao je Daniel Alves u 53. minuti, no vodstvo im je trajalo samo devet minuta kada je Toquero zabio za konačnih 1-1 iako je Barca pritiskala do kraja utakmice. Real s 28 bodova zauzima čelnu poziciju sa bodom prednosti ispred Barcelone.