Komentari 6

Barcelona uvjerljivo slavila u El Clasicu usred Teksasa. Čak četiri ozljede u prijateljskoj utakmici

5

Španjolski derbi odigran je s puno intenziteta. Ozlijedili su se Barcelonini igrači Christensen, Araujo i Gündogan te Realov bek Mendy. Luka Modrić ušao je u igru u 58. minuti.

Barcelona je s 3-0 je pobijedila najvećeg rivala Real Madrid u prijateljskoj utakmici odigranoj u Dallasu, a hrvatski nogometaš Luka Modrić je za poraženi sastav igrao od 58. minute.

Golove za Katalonce zabili su Ousmane Dembele u 14. minuti, Fermin Lopez u 84. i Ferran Torres u 90. minuti, a Realov napadač Vinicius Junior promašio je penal u 20. minuti.

Soccer: Soccer Champions Tour-FC Barcelona at Real Madrid

Realov trener Carlo Ancelotti počeo je utakmicu ostavivši na klupi dvojicu iskusnih veznjaka, Modrića i Tonija Kroosa. U formaciji 4-4-2  postavio je u sredini terena "romb" s isturenim Judom Bellinghamom iza dvojice napadača, a iza njega su stajali Federico Valverde i Eduardo Camavinga, te povučeniji defenzivni vezni Aurelien Tchouaméni.

Barcelona će nakon 44 godine istrčati na teren u boji najvećeg rivala! Navijači su iznenađeni...

- Danas sam htio vidjeti mlade. Što mogu Modrić i Kroos, to već otprije znam. Ideja mi je bila dati minute ovima koji su počeli. U idućoj utakmici igrat će više oni koji su sada igrali manje - izjavio je Ancelotti nakon utakmice.

Marca: Ovakvog igrača u Realu nismo vidjeli još od Zidanea

U 58. minuti su ušli Modrić i Kroos umjesto Camavinge i Valverdea, pri rezultatu 0-1.

Carvajalu kapetanska vrpca

Igrače Real Madrida je s kapetanskom vrpcom oko ruke predvodio branič Dani Carvajal jer u udarnoj momčadi nije bilo Nacha Fernandeza, Modrića i Kroosa. Nogometaši "Kraljevskog kluba" uputili su 28 udaraca prema golu Barcelone, od čega je lopta ukupno pet puta pogodila stative ili prečku, uključujući jedanaesterac.

Realu je ovo prvi poraz na američkim pripremama gdje su prethodno pobijedili Manchester United s 2-0 te AC Milan s 3-2.

Bivši igrač Kustošije oduševio Xavija: 'Ide na pripreme, dobro barata loptom, baš je zvijer'

Barcelona, koja je prethodno izgubila od Arsenala 3-5, odnijela je novu pobjedu u El Clasicu, baš kao i prethodna dva puta, 2017. i 2022. godine, kada se s Realom susretala na američkoj turneji.

- Bila je ovo izjednačena utakmica. U mnogim dijelovima utakmice uživali smo u većem posjedu lopte, a upravo to volimo. Posebno protiv rivala kao što je Real Madrid - izjavio je Barcin trener Xavi Hernandez.