Komentari 188

Nova godina, stare navike: Tito na klupi, Barci gradski derbi...

5

Barcelona je u 18. kolu Primere na Nou Campu u gradskom derbiju pobijedila Espanyol 4-0. Sve golove igrači Tita Vilanove su zabili u prvih 29 minuta utakmice

Barcelona je u 18. kolu Primere na Nou Campu u gradskom derbiju pobijedila Espanyol 4-0. Sve golove Katalonci su zabili u prvih 29 minuta

Nova godina, ali stare navike. To svakako vrijedi za nogometaše Barcelone koji su i u prvoj utakmici u 2013. godini demonstrirali svoju moć i na Nou Camp razbili gradskog rivala Espanyol 4-0.

Povratak Tita Vilanove na klupu kao da je dodatno inspirirao njegove igrače pa je već nakon 29. minuta na semaforu pisalo 4-0.

Prvi gol za Katalonce zabio je Xavi u 10. minuti na asistenciju Inieste. U 16. minuti Messi je asistirao Pedru za njegov prvi gol na utakmici. Drugi gol Pedro je zabio u 27. minuti na asistenciju Busquetsa.

Konačni 4-0 u 29. minuti iz penala postavio je Lionel Messi.

Do kraja utakmice Barcelona je mogla i do uvjerljivije pobjede, ali promašili su nekoliko izglednih prilika.

Ovo je bila Barcina 17. pobjeda u 18. kola Primere i s 52 boda vodeća su momčad lige.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 18. kola Primere nogometaši Mallorce i Atletico Madrida podijelili su bodove odigravši 1-1 na Estadio Son Moixu.

Iako je igrao bez svog najboljeg strijelca, suspendiranog Falcaa, Atletico je vodio golom Raula Garcije iz 72. minute sve do završnice. Na 1-1 izjednačio je "džoker" s klupe Kevin Garcia Martinez u 87. minuti, 23 minute po ulasku u igru. Tukao je iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon što prethodno igrači Atletica nisu uspjeli raščistiti ubacivanje iz prekida.

Primera, 18. kolo:

• Mallorca - Atletico Madrid 1-1 (Garcia Martinez 87 / Garcia 72)
  • Barcelona - Espanyol 4-0 (Xavi 10, Pedro 15, 27, Messi 29-11m)
  • Real Madrid - Real Sociedad 4-3 (Benzema 2, Khedira 35, Cristiano Ronaldo 68, 70 / Xabi Prieto 9-11m, 40, 76)
  • Celta - Valladolid 3-1 (Iago Aspas 9, 30-11m, Alex Lopez 52 / Bueno 12-11m)