Basel nakon dvije godine opet prvak Švicarske

1

Nogometaši Basela osvojili su naslov švicarskog prvaka domaćom pobjedom protiv Young Boysa 2-0 u posljednjem, 36. kolu prvenstva

Uoči posljednjeg kola Basel je ispred izravnog konkurenta, momčadi Young Boysa, imao prednost od jednog boda i za naslov mu je bio dovoljan i remi. Međutim Basel je pred domaćim navijačima na kraju i poijedio golovima Stockera i Strellera i vratio trofej u klupske vitrine nakon dvije godine.
Naime posljednji naslov Basel je osvojio sezone 2004./2005., dok je prošle dvije godine titulu osvajao Zürich. Iz prve lige je ispao Thun, dok će u razigravanje za ostanak St. Gallen. Rezultati:
Basel – Young Boys 2-0
Thun – Zürich 1-1
St. Gallen – Aarau 0-0
Lucerne – Xamax 0-2
Grasshoppers – Sion 2-0
Redoslijed: 1. Basel 74, 2. Young Boys 70, 3. FC Zürich 56, GC Zürich 54, 5. Aarau ...