Komentari 101

BATE šokirao Bayern! Finalist LP-a osramoćen u Bjelorusiji

5

Nogometaši bjeloruskog BATE Borisova priredili su iznenađenje svladavši kod kuće finalista Lige prvaka Bayern 3-1! Mandžukić i ekipa bili su nemoćni protiv Bjelorusa

Na neugodno gostovanje u Bjelorusiju došao je kao izrazit favorit, kao uvjerljiva vodeća momčad Bundeslige koja je u pohodu obaranja 28 godina starog rekorda od deset uzastopnih pobjeda.

No umjesto očekivane pobjede, nogometaši Bayerna pretrpjeli su poniženje na gostovanju kod BATE Borisova, koji ih je u 2. kolu Lige prvaka svladao 3-1!

Za veliko iznenađenje u skupini F pobrinuli su se strijelci Pavlov i Rodionov i te su nakon dva kola postali apsolutni hit ovosezonskog natjecanja. Prije dva tjedna na gostovanju su 'pomeli' Lille 3-1, a pred svojim navijačima u Borisovu priredili su podvig protiv finalista lanjske Lige prvaka.

Bayern je krenuo s pritiskom, no BATE je iskoristio prvu pravu priliku u 23. minuti preko Pavlova, koji je matirao Neuera nakon asistencije Volodka. Kroz cijelu utakmicu vodstvo Bjelorusa Bayern nije mogao ozbiljno ugroziti, a onda u 78. minuti domaćini su Barceloninom akcijom došli do velikih 2-0. Oleknović i Rodinov odigrali su dupli pas u Bayernovom 16-ercu, a potonji majstorski poentira u bliži kut Neuera. Nadu Bavarcima dao je Ribery golom u 91. minuti, no za potpuni potop Bayerna pobrinuo se Renan u 93. minuti

Mario Mandžukić nije mogao puno pomoći, igrao je do 75. minute kad ga je zamijenio Pizzaro.

U drugoj utakmici Valencia je na Mestalli svladala Lille 2-0 dvama golovima Jonasa, u 38. i 75. minuti. Nakon dva kola na čelu tablice jer BATE sa šest bodova, ispred Bayerna i Valencije sa po tri boda, dok je Lille na dnu bez bodova.