Komentari 27

Bayern u jednom poluvremenu riješio Leipzig te preuzeo vrh...

8

Bayern München pobijedio je Leipzig 3-0 u derbiju Bundeslige. Dosadašnja senzacija njemačkog prvenstva nije mogla parirati Bavarcima koji su sve riješili u 45 minuta

U derbiju 16. kola Bundeslige u srijedu Bayern je na domaćem terenu svladao Leipzig 3-0 za jesenski naslov, tri boda više od najvećeg iznenađenja sezone, svog večerašnjeg protivinika.

Očekivana neizvjesnost u dvoboju vodećih momčadi Bundeslige nestala je nakon pola sata, jer je Bayern imao  2-0 i igrača više. U 17. minuti Thiago Alcantara je doveo domaćine u vodstvo, a potom je u 25. dodao Xabiju Alonsu koji je povisio na 2-0.

Novi šok za Leipzig dogodio se u 30. minuti kada je isključen veznjak Emil Forsberg.

Football Soccer - Bayern Munich v RB Leipzig

U završnici prvog poluvremena Douglas Costa izborio je penal za Bayern, kojeg je realizirao Robert Lewandowski (45) za 3-0, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Kramarićev klub jedini nije izgubio u Bundesligi

Hoffenheim je na svom stadionu protiv Werdera odigrao 1-1, i tako je Hoffenheim jedina neporažena momčad nakon jesenskog dijela sezone sa šest pobjeda i deset remija. Domaćini su poveli golom Sandra Wagnera u 26. minuti, a u završnici utakmice, u 87. minuti, Serge Gnabry zabija za 1-1.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugu utakmicu zaredom nije bio u početnoj postavi Hoffenheima, u igru je ušao u 67. minuti i uspio je uputiti samo jedan udarac po golu.

Koeln i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1, a branič "apotekara" Tin Jedvaj nije ulazio u igru. Hertha je u Berlinu dobila posljednjeplasirani Darmstadt sa 2-0, a hrvatski napadač Antonio Čolak ostao je na klupi za pričuve gostiju.

Dan ranije Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, na svom je terenu svladao Mainz s uvjerljivih 3-0 te na zimsku pauzu odlazi kao četvrtoplasirana ekipa.

Nakon zimske pauze od mjesec dana slijedi nastavak Bundeslige 20. siječnja.