Bayernu samo bod, Oliću poluvrijeme, Pranji 90 min

1

Ni nakon dva odigrana kola nogometaši Bayerna ne znaju za pobjedu. Kao i na startu prvenstva u Hoffenheimu, osvojili su samo bod protiv Werdera

Bavarci s konačnih 1-1 još mogu biti i zadovoljni jer su izjednačili tek u 72. minuti. Gosti iz Bremena poveli su u 39. minuti golom Mesuta Özila s 13 metara. U 72. minuti s desne strane loptu u kazneni prostor ubacio je Philipp Lahm, na nju je natrčao Mario Gomez i prevario gostujućega golmana Tima Wiesea. Danijel Pranjić za Bayern je odigrao cijelu utakmicu na lijevoj strani obrane, a u napadu je Louis van Gaal prednost dao Gomezu i Miroslavu Kloseu. Ipak, nakon odmora potonji je ostao u svlačionici, a priliku je u drugom dijelu dobio Ivica Olić, koji se dvaput našao u solidnim situacijama za gol. Jurica Vranješ nije bio ni na klupi Werdera. Najviše su golova vidjeli gledatelji u Stuttgartu, gdje je domaćin slavio 4-2 protiv Freiburga. Junak je zbog dva postignuta gola bio Brazilac Elson, pritom je posebno impresivan bio onaj za 3-1, a premijerni je gol u dresu Stuttgarta postigao Rus Pavel Pogrebnjak. Za Freiburg je do 62. minute igrao Ivica Banović. Hamburger SV deklasirao je Borussiju Dortmund 4-1, a naš Mladen Petrić nije sudjelovao ni kod jednoga gola protiv svojeg bivšega kluba. U igri je ostao do 69. minute. Zamijenio ga je Marcus Berg, koji je samo tri minute kasnije postavio konačni rezultat. Bayer Leverkusen je u 67. minuti uspio slomiti otpor Hoffenheima za pobjedu 1-0. Kießling je bio brži od našeg Josipa Šimunića i osigurao svojoj momčadi prvu ovosezonsku pobjedu. U gostujućem sastavu zaigrali su i bosansko-hercegovački reprezentativci, Sejad Salihović je s kapetanskom vrpcom oko ruke odigrao svih 90 minuta, a Vedad Ibišević izašao je u 59. minuti, a tijekom boravka na terenu zaradio je žuti karton.

Bundesliga, 2. kolo:
Bayern – Werder 1-1 (Özil 39 / Gomez 72)
Bayer Leverkusen – Hoffenheim 1-0 (Kießling 67)
Eintracht – Nurnberg 1-1 (Caio 17 / Bunjaku 65)
HSV – Borussia Dortmund 4-1 (Demel 3, Ze Roberto 10, Guerrero 12, Berg 72 / Valdez 5)
Hannover - Mainz 1-1 (Stajner 56-11m / Bance 53)
Stuttgart – Freiburg 4-2 (Pogrebnjak 53, Elson 65-11m, 76, Schieber 89 / Idrissou 70, 86)