Bebek: Neću u mirovinu, opet želim suditi derbije u HNL-u

Apsolutno me ne zanima tko igra protiv koga. Nadam se da sam svojim suđenjem to dokazao te da nikoga nisam zakinuo, rekao je Ivan Bebek koji i dalje planira suditi u novoj sezoni

Po važećem pravilniku imam pravo suditi još jednu sezonu. Odlično se osjećam i ne vidim ni jedan razlog za prijevremeno umirovljenje, rekao je Ivan Bebek (45) za Sportske novosti najavivši da ne razmišlja o odlasku u sudačku mirovinu.

Bebek is back! Sudit će u prvom proljetnom kolu ovu nedjelju...

- Ni slučajno. Ispred mene još je jedna sezona i vjerujem da nisam odsudio svoju najbolju utakmicu.

A iza njega vjerojatno je najteža sezona, u kojoj je bio na hlađenju dva mjeseca. Bebek je na audiosnimci s javnosti nepoznatom osobom komentirao nedosuđeni penal na Marku Livaji u susretu Hajduka i Lokomotive u sklopu 1. HNL te vrijeđao novinara. Disciplinska komisija prvo ga je kaznila s četiri mjeseca zabrane suđenja, a kasnije prepolovila na dva, pa se u drugom dijelu sezone Bebek opet pojavio na terenu.

Lokomotiva i Hrvatski dragovoljac sastali se u 21. kolu HT Prve lige

- Nije bilo lako, ali čovjek se na sve navikne pa sam se tako i ja prilagodio situaciji. Pomogao mi je stav da je za mene svaka utakmica jednako velika. Na svakoj prvoligaškoj utakmici želim biti što bolji i apsolutno me ne zanima tko igra protiv koga. Nadam se da sam svojim suđenjem to dokazao te da nikoga nisam zakinuo.

Bebek opet, posve logično, opet želi suditi najveće hrvatske utakmice, ali i neke u inozemstvu (Saudijska Arabija, Grčka). A zadnji derbi sezone sudio je mladi 26-godišnji Patrik Kolarić.

Ivan Bebek se vratio nakon suspenzije: Bio je VAR sudac na utakmici grčkog prvenstva...

- Kolarić i Ante Čulina su produkti mentorskog talent-programa HNS-a i u ovih nekoliko utakmica koje su odsudili pokazali su da su nadaren i na pravom putu. Siguran sam da će se razviti u odlične suce. A ja se nadam da ću opet suditi derbije u HNL-u. Uostalom, to bi jedino bilo i normalno - završio je Bebek.