Belgija utrpala Poljskoj čak šest golova u manje od sat vremena, 'Oranje' porazile Baleov Wales | 24sata

Komentari 5

9

Belgija je u prvom kolu skupine 4 elitnog razreda Lige navija kod kuće izgubila od Nizozemske sa 4-1, no u drugom je kolu još uvjerljivije porazila Poljsku

Nogometna reprezentacija Belgije, protiv koje će hrvatska vrsta igrati u skupini na svjetskom prvenstvu, je u susretu 2. kola Lige nacija deklasirala Poljsku sa 6-1. Belgija je u prvom kolu skupine 4 elitnog razreda Lige navija kod kuće izgubila od Nizozemske sa 4-1, no u drugom je kolu još uvjerljivije porazila Poljsku.

POGLEDAJTE VIDEO:

Trening Vatrenih na Poljudu 01:00

Gosti su poveli u 28. minuti golom Roberta Lewandowskog, no domaćin j uzvratio sa šest golova u nizu. U 42. minuti je izjednačio Axel Witsel, a u nastavku susreta "Crveni vragovi" su razbili Poljake postigavši pet golova za konačnih 6-1.  Strijelci su bili Kevin De Bruyne (59), Leonardo Trossard (73, 80), Leander Dendoncker (83) i Lois Openda (90+3).

UEFA Nations League - Group D - Belgium v Poland

U drugom susretu iz ove skupine Nizozemska je u Cardiffu porazila Wales sa 2-1 upisavši drugu pobjedu u skupini. Zanimljivo, Louis van Gaal je promijenio svih 11 nizozemskih igrača u odnosu na meč protiv Belgije.

Pravac - Kopenhagen! 'Vatreni' odradili zadnji trening u Splitu

Teun Koopmeiners je doveo "Oranje" u vodstvo u 50. minuti, izjednačio je Rhys Norrington-Davies u drugoj minuti nadoknade, no Nizozemci su 90 sekundi kasnije zabili drugi gol, a pogodak odluke postigao je Wout Weghorst. Nizozemska je ovom utakmicom produžila niz bez poraza na 11 susreta.

UEFA Nations League - Group D - Wales v Netherlands

Golovove s utakmica pogledajte OVDJE

Nizozemska vodi na ljestvici sa šest bodova, Belgija i Poljska imaju po tri boda, a Wales, koji je prije tri dana izborio SP nakon 64 godine čekanja, je na začelju skupine s dva poraza.

Englezima bod protiv Njemačke nakon gola iz sumnjivog penala

U drugom jakosnom razredu odigrane su utakmice u skupini 1.

Škotska je pobijedila Armeniju sa 2-0 (Ralston 28, McKenna 40), dok je Ukrajina u Dublinu slavila 1-0 protiv Irske (Cigankov 48).