Benitez: Zbog nesigurnosti gubimo kontrolu u igri...

1

Španjolski trener Rafa Benitez opravdava se za nedjeljni poraz Liverpoola od Arsenala. Kaže da kvaliteta nije u pitanju već nesigurnost u igri...

Možda bismo morali dolaziti u vodstvo od 2-0, s obzirom da nam 1-0 nije dovoljno, izjavio je menadžer nogometaša Liverpoola Rafael Benitez nakon poraza na Anfieldu od Arsenala (2-1) u nedjelju. Bio je to vjerojatni oproštaj od borbe za naslov u Premier ligi. Španjolac je komentirao ključnu situaciju utakmice, nakon što je Glenn Johnson, pri rezultatu 1-0 za Liverpool, u 50. minuti pogodio u vlastitu mrežu za 1-1. Samo osam minuta kasnije Andrej Aršavin postavio je konačan rezultat na utakmici.
- Nakon što smo si zabili autogol za 1-1 sve se promijenilo. Otad smo dodavali loptu lošije. Izgubili smo samopouzdanje. Nije to pitanje kvalitete, već nedostatka sigurnosti. Sjajno smo odigrali prvo poluvrijeme, u kojem smo totalno nadigrali Arsenal, stvorili odličnu prigodu za Fernanda Torresa, zabili gol preko Kuyta i još trebali dobiti penal. No, samopouzdanje je definitivno palo u nastavku. Vidjelo se to načinom na koji smo poklanjali lopte, a to nismo radili u prvom dijelu, kada smo totalno kontrolirali igru - zaključio je Rafa.