Komentari 4

Bez iznenađenja: Split izgubio od Igokee i upisao 12. poraz

Bez iznenađenja: Split izgubio od Igokee i upisao  12. poraz

Klub s Gripa otvorio je utakmicu s brzih 5-0 i dalo se naslutiti da bi Split mogao još 'zapapriti' protivniku jačim 'na papiru'. Ipak, nakon toga sve je krenulo na stranu domaće momčadi

Split je izgubio (87-68) u gostima od Igokee u 17. kolu ABA lige i ostao u donjem dijelu tablice.

Klub s Gripa otvorio je utakmicu s brzih 5-0 i dalo se naslutiti da bi Split mogao još 'zapapriti' protivniku jačim 'na papiru'. Ipak, domaćini su se pribrali i prvu četvrtinu okončali prednošću od četiri poena (21-17).

Luka Babić potpisao za KK Split i kreće u borbu za naslov prvaka

Druga četvrtina se u konačnici pokazala kao odlučujućom, a nju je Igokea odigrala fantastično. Klub iz Aleksandrovca ju je pobijedio 27-14, a u nekim trenutcima imali su i najveću prednost na današnjoj utakmici (+20).

U trećoj su izabranici Ivice Skelina smanjili na 'pristojnih' -12, ali bolje od toga nije išlo... Igokea ponovno dolazi na velikih +20, a na odmor uoči posljednje četvrtine otišli su sa +15 (66-51).

Tamo nije bilo neke izvjesnosti, domaći su mirno priveli utakmicu kraju i upisali 12. pobjedu iz 15 utakmica.

Split se držao protiv Cedevita Olimpije samo do poluvremena

Kod domaćih je najbolji bio Atić s 15, a pratio ga je Josilo s 14 poena. Najučinkovitiji u splitskoj momčadi bio je Čampara s 13 ubačenih poena, a dvoznamenkasti su još bili Marić i Vranković (11).