Komentari 2

Bjeličin Union izgubio ključnu utakmicu u borbi za ostanak, Bayer nastavlja gaziti sve

Iznimno važan bio je ovaj susret za obje momčadi jer se i jedni i druge bore kako bi izbjegli 16. mjesto na kraju sezone koje donosi igranje dodatnih kvalifikacija protiv trećeplasirane momčadi druge lige

U prvom nedjeljnom susretu 32. kola Bundeslige, vrlo važnom za donji dom ljestvice, veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Bochuma koji su u Berlinu s 4-3 pobijedili Union, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Iznimno važan bio je ovaj susret za obje momčadi jer se i jedni i druge bore kako bi izbjegli 16. mjesto na kraju sezone koje donosi igranje dodatnih kvalifikacija protiv trećeplasirane momčadi druge lige. Ovom pobjedom Bochum je Union Berlinu pobjegao na tri boda prednosti, dok Berlinčani imaju utakmicu više i tek dva boda više od Mainza koji je na 16. mjestu.

VIDEO Majstor Kramarić opet se ukazao i spasio svoje od poraza!

Bochum je ogroman korak prema slavlju napravio nakon prvog poluvremena jer je vodio 3-0. Uvodna dva pogotka postigao je Wittek u 16. i 31. minuti, dok je domaće navijače do očaja doveo Schlotterbeck golom u 37. minuti za 3-0 Bochuma.

1. FC Union Berlin - VfL Bochum

Nada se domaćinu pojavila nakon munjevitih nekoliko minuta drugog dijela pa je Vertessen u 59. smanjio na 1-3, a Bedia je u 62. minuti postigao gol za 2-3. Već u 70. minuti opet je Bochum imao osjetniju prednost, a Hofmann je tada zabio za gostujućih 4-2.

Stuttgart je nakon 17 godina srušio Bayern na svome terenu! Sada ga može i preteći u ligi...

Do kraja susreta domaći sastav je pokušao doći barem do boda, ali je jedino uspio zabiti tek još jedan gol, konačnih 3-4 postavio je Hollerbach u 74. minuti.

Leverkusen kao Neverlusen: Tko je sve imao sezonu bez poraza? Nepobjedivi i Hajduk i Dinamo

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin.

Nogometaši Bayera, novi prvaci Bundeslige, odradili su novu odličnu utakmicu te su u 32. kolu pobijedili Eintracht u gostima 5-1.

Odlični Bayer time je odradio i 48. utakmicu u nizu ove sezone bez poraza. U Bundesligi je ostvario 26 pobjeda uz šest remija.

Gosti iz Leverkusena su poveli golom Xhake u 12. minuti, dok je dvadeset minuta kasnije izjednačio Ekitike. Bayer je na odmor ipak otišao uz prednost i to nakon gola češkog napadača Schicka u 44. minuti.

U nastavku susreta Bayer je dodatno dominirao te je sve garnirao s nova tri pogotka. Strijelci su bili Palacios u 58. minuti iz jedanaesterca, Frimpong u 77. te Boniface u 89. s bijele točke za konačnih 5-1.

Hrvatski nogometaši nisu nastupili u ovom susretu pa je Hrvoje Smolčić kroz cijeli ogled ostao na domaćoj, a Josip Stanišić na gostujućoj klupi za pričuve.