Komentari 42

Blamaža na Hawthornsu: WBA zabio 'tricu' prvaku Chelseaju

2

Chelsea je pretrpio tek treći poraz sezone u Premiershipu, i to od West Bromwich Albiona koji se nalazi u donjem dijelu ljestvice. 'Baggiesi' su svladali 'bluese' 3-0

Otkako su osigurali naslov prvaka Engleske, igrači Chelseaja upali su u mini-krizu. U prošlom kolu remizirali su protiv Liverpoola kod kuće, a u ponedjeljak im je stigao još veći šok na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Baggiesi su ih svladali čak 3-0.

Saido Berahino, mladi engleski reprezentativac koji je zabio Hrvatskoj U-21 u kvalifikacijama za Euro prošle jeseni, bio je posebno inspiriran protiv "bluesa" postigavši dva gola. Prvi je krasno pogodio već u devetoj minuti s 20-ak metara.

Utakmicu je prelomio incident iz 28. minute. Nakon svađe Diega Coste i McAuleyja, Cesc Fàbregas pogodio je protivničkog igrača Chrisa Brunta udaljenog 15-ak metara loptom u glavu, a sudac Mike Jones Španjolcu je pokazao izravan crveni karton.

Stvari su po Chelsea postale još gore u 46. minuti, kad je Terry srušio Berahina u šesnaestercu gostiju i dao mu šansu da iz penala postavi 2-0, što je ovaj i učinio. Konačan rezultat postavio je Chris Brunt pola sata prije kraja. Chelsea na vrhu ima 84 boda, osam više od Cityja, a WBA je učvrstio 13. mjesto.

Zanimljivo je da je José Mourinho unatoč porazu došao pred svoje navijače i pozdravio ih stisnutom šakom kao da je pobijedio, a pridružili su mu se i igrači. Mourinho je zapljeskao i domaćim nogometašima.