Komentari 37

Blamaža West Hama: Domžale su srušile Bilićeve "čekićare"

6

Slaven Bilić je na teren u Ljubljani poslao jaku momčad koju su predvodili Carroll, Valencia, Noble i Antonio, no slovenske Domžale slavile su rezultatom 2-1

Slovenski prvoligaš Domžale priredio je iznenađenje pobijedivši u Ljubljani West Ham Slavena Bilića 2-1 u prvom susretu 3. pretkola Europske lige. West Ham je na utakmicu stigao direktno iz Austrije gdje se nalazi na pripremama.

"Čekičari" su nastupili bez ponajboljih igrača Dimitrija Payeta i Manuela Lanzinija, no Bilić je na teren poslao jaku momčad koju su predvodili Carroll, Valencia, Noble i Antonio, te nova pojačanja Feghouli i Nordtveit.

Bilić je utakmicu pratio s tribina, a momčad je vodio Nikola Jurčević.

Slovenski sastav je poveo u 11. minuti golom Matica Črnica iz penala, a izjednačio je Mark Noble sedam minuta kasnije, također iz penala. Črnic je u 49. minuti lijepim golom doveo Domžale u novu prednost, a u samoj završnici je mogao zabiti i treći pogodak, no Adrian je sjajno obranio njegov udarac.

Danski prvoligaš Sonderjyske je na gostovanju u Poljskoj pobijedio Zaglebie Lubin 2-1, a jedan od junaka u danskoj pobjedi bio je hrvatski golman Marin Skender.

Bivši golman Osijeka i Zagreba, koji je jednu sezonu proveo kao pričuva u Dinamu, u 62. minuti je obranio jedanaesterac Filipu Starzynskom. Skender je tijekom susreta imao još nekoliko odličnih obrana. Golove za goste zabili su Kroon (19) i Dal Hende (36), dok je pogodak za poljski sastav zabio Janoszka (45+2)

Birkirkara, koju vodi Dražen Besek, a brani Miroslav Koprić, je kod kuće izgubila od Krasnodara 0-3. Granqvist (45+1), Smolov (75-11m) i Laborde (89) zabili su za ruski sastav.

Austria je u Beču izgubila od Spartaka iz Trnave 0-1, a pogodak odluke zabio je Robert Tambe u 46. minuti. Bivši hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević nije nastupio za domaći sastav.

Slavia i Rio Ave su u Pragu odigrali bez golova, a za goste je do 69. minute igrao bivši igrač Zagreba Filip Krovinović.

Golova nije bilo niti u susretu Torpedo Zhodino - Rapid Beč. Za goste je posljednjih pet minuta igrao bivši veznjak Rijeke Ivan Močinić. Lille i Gabala su odigrali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Filip Ozobić.

Identičnim rezultatom završio je i susret između Luzerna i Sassuola. Domaćin je poveo u osmoj minuti golom Schneuwlyja, a izjednačio je Berardi u 42. minuti iz jedanaesterca. Domaćin je u 62. minuti mogao do novog vodstva, no Neumayr je promašio kazneni udarac.

Za Luzern je cijeli susret odigrao Tomislav Puljić, dok Kaja Rogulj i Frane Čirjak nisu nastupili.

Rumunjski Pandurii Targu Jiu je kod kuće izgubio od Maccabi Tel Aviva 1-3, a za Rumunje je do 62. minute igrao bivši branič Lokomotive Filip Mrzljak.