Komentari 24

Bodø/Glimt pregazio Litavce i praktički osigurao play-off! Sad čekaju Dinamo ili Ludogorec

Bodø/Glimt je na svome terenu s 5-0 pregazio Litavce koji su napustili Norvešku bez ispaljenog metka. Utakmica je bila riješena u tri minute

Rezultat je opet bio bolji od dojma. I tko zna pod koji put već otkako je Ante Čačić stigao na Maksimir. Dinamo je u utorak slavio protiv Ludogoreca 2-1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Ulazak u susret bio je sjajan, dva brza gola i nekoliko šansi, no nakon toga su 'modri' jednostavno nestali s terena i prepustili inicijativu bugarskoj momčadi. Prava je sreća što je na kraju Livaković primio samo jedan gol.

Uzvrat je za šest dana na Maksimiru, a ako Dinamo obrani prednost iz Razgrada i plasira se u play-off, tamo će ga čekati pobjednik susreta između Bodø/Glimta i Žalgirisa, a Norvežani su pitanje prolaska praktički riješili već u prvoj utakmici.

Linfield v Bodo/Glimt - UEFA Champions League - Second Qualifying Round - First Leg - Windsor Park

Bodø/Glimt je na svome terenu s 5-0 pregazio Litavce koji su napustili Norvešku bez ispaljenog metka. Utakmica je bila riješena u tri minute. U 33. minuti Vetlesen je zabio iz penala, a tri minute kasnije na 2-0 povisio je Pellegrino.

Domaćini su preuzeli kontrolu nad posjedom, dominirali pa novi šah-mat u tri minute. Salvesen je u 58. minuti pogodio za 3-0, a  4-0 postavio je Hoibraaten. Norveški prvak je prebacio u brzinu niže, činilo se da je to to, a onda petarda u nadoknadi. U 93. minuti Espejord je stavio konačni pečat.

Žalgiris se do trećeg pretkola probio senzacionalnom pobjedom nad Malmom, ali od prve minute vidjelo se kolika je to razlika u kvalitetu. Bili su nemoćni, teško su se sastajali s loptom i uvijek za korak kratki.

Bodø/Glimt gaji brz, okomit i atraktivan nogomet s puno golova, a to su pokazali već prošle sezone kada su utrpali šest golova velikoj Romi pa potom od istog kluba ispali u četvrtfinalu Konferencijske lige. Ako Dinamo i u Maksimiru sruši Ludogorec te se plasira u play-off, tamo će ga čekati težak zadatak.

Razgrad: GNK Dinamo i PFC Ludogorets u prvoj utakmici 3. pretkola UEFA Liga prvaka

Momčad koja se voli nadmetati i napadati, pogotovo preko krila, a vidjeli smo protiv Škupija i Ludogoreca da 'modra' obrana puca na sve strane. Kako god, morat će Ante Čačić nešto smisliti jer Norvežani će itekako raspucani doći u Zagreb. Ipak, zna se i njima dogoditi loš dan. U drugom pretkolu su šokantno izgubili od Linfielda 1-0 u prvom susretu, ali u uzvratu ih pregazili 8-0.

Norveška momčad vrijedi 16 milijuna eura, realno gledajući, Dinamo ima kvalitetniji roster, ali to baš i nije pokazao predstavama u Europi na početku sezone.

Do mogućeg susreta ostalo je još dva tjedna, prva utakmica igrat će se u Norveškoj, ali prvo hrvatski prvak mora odraditi svoj posao i izbaciti Bugare.