Komentari 8

Zubčić skroman 12. u prvoj utrci sezone: Ha, bolje je nego lani...

Iako je u jednom trenutku druge vožnje Zubčić i povećao prednost, drugi dio staze nije baš bajno odvozio te je naposljetku završio s tek 16. vremenom druge vožnje, te sveukupno 12.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije uspio doći do postolja na otvaranju sezone u Söldenu, ali svejedno je postigao solidan rezultat i završio na 12. mjestu.

POGLEDAJTE VIDEO: Filipova izjava nakon utrke

Filip Zubčić nakon Söldena 00:28

Nakon prve vožnje veleslaloma u kojemu je Zubčić startao kao peti skijaš završio je 11., a u drugu vožnju je krenuo odlično te je izgledalo kao da ima prilike za znatno poboljšati rezultat.

Počela je nova sezona: Zubčić kasni 78 stotinki, zasad je 11.

Ipak, iako je u jednom trenutku i povećao prednost, drugi dio staze nije baš bajno odvozio te je naposljetku završio s tek 16. vremenom druge vožnje, te sveukupno 12.

- Utrka baš nije završila onako kako sam zamislio. U biti, najviše sam izgubio na strmini, i u prvom i u drugom laufu, a ostale dijelove odskijao sam dosta dobro. Ta je strmina bila ključni razlog za rezultat kakav je. Ali idemo dalje, optimistično trenirati. To je tek prva utrka. U svakom slučaju, otvorio sam ovu sezonu bolje nego prošlu.

Što se Janici dogodilo na Braču teška je ljaga. Bio sam zabrinut

Pobjednik je bio Lucas Braathen. Na drugom mjestu našao se Marco Odermatt, a prvi iz prve vožnje, Gino Caviezel, završio je treći.