Komentari 16

Ni Olmo nije pomogao Leipzigu: Borussia osvojila njemački Kup!

Za peti Kup u klupskoj povijesti najzaslužniji su bili Jadon Sancho i Erling Haaland koji su zabili po dva gola. Jedini gol za Leipzig zabio je bivši nogometaš zagrebačkog Dinama Dani Olmo

Nogometaši Borussije Dortmund osvojili su njemački kup nakon što su u četvrtak u finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali Leipzig sa 4-1, a sve je riješeno već u prvom poluvremenu kada je Borussia vodila sa 3-0.

Velikani, možete se ohladiti: 'Haaland će ostati Borussiji!'

Jadon Sancho je doveo Borussiju u vodstvo već u petoj minuti nakon što je ispratio ubačaj i lijepo pogodio s ruba šesnaesterca, a prednost je udvostručio Haaland u 28.

DFB Cup - Final - RB Leipzig v Borussia Dortmund

Dortmundska momčad počela je slaviti već u 45. minuti kada je Jadon Sancho zabio za 3-0.

Leipzig zabio gol u 120. minuti! Olmo u finalu njemačkog Kupa

Bivši dinamovac Dani Olmo pogotkom u 71. minuti pružio je malo nade Leipzigu, ali na kraju još je jednom zabio Erling Haaland (88), za svoj 38. gol u 38 nastupa u svim natjecanjima.

Borussia Dortmund je tako po peti puta osvojila njemački kup (1964–65, 1988–89, 2011–12, 2016–17, 2020/21).