Bostonova 20. pobjeda, Iversonovih 38 nedovoljno

4

Od četiri utakmice noćašnjeg programa dvije su posebno zanimljive. Vodeća momčad lige je slavila u Torontu, a Lakersi u LA-derbiju

Do devete uzastopne, a dvadesete pobjede ukupno, Boston Celticsi su došli u Torontu. Iako bez Raya Allena, nisu imali previše problema s Raptorsima. Na Pierceovih 18 i Garnettovih 16 poena još su četiri igrača Bostona dodala 10 ili više, što je bilo dovoljno za laganu pobjedu. Chris Bosh je sa 17 koševa i 13 skokova predvodio kanadsku momčad. Još manje problema imao je Detroit na svom parketu protiv Golden Statea. Prince sa 23 i Billups sa 19 vodili su ih do visokih +22, što i ne čudi kad znamo da je prva zvijezda Warriorsa, Baron Davis, ostao na samo 2 poena uz šut 1-8. Denver je jubilarni deseti poraz doživio pred svojim navijačima. Iverson je bio briljantan sa 38 koševa uz 50% šuta iz igre, ali Carmelo Anthony je gađao slabih 6-17 za 19 koševa. Portlandu je pobjedu donio dvojac Roy (26) - Frye (20).
U losangeleskom dvoboju pobjedu su odnijeli Lakersi. Uz 32 koša razigranog Kobea Bryanta i još četiri "dvocifrena" igrača, nije bilo neizvjesnosti protiv Clippersa, za koje je Maggette ubacio 27.

Toronto (14-11) - Boston (20-2) 77-90
Detroit (17-7) - Golden State (13-11) 109-87
Denver (14-10) - Portland (12-12) 105-116
LA Lakers (14-9) - LA Clippers (9-14) 113-92