Komentari 9

Bottas brži od Hamiltona, a Nico Hulkenberg ide odmah iza njih!

Nakon što prošli tjedan nije vozio utrku zbog kvara na bolidu, 'vatrogasac' u Racing Pointu Nico Hülkenberg došao je do treće pozicije! Ispred njega su samo Hamilton na drugom mjestu i Bottas koji ima pole position

Ludo! Još od tjedna prije bilo je čudesno kad sam se vratio, ali nije bilo dobro na stazi. Sad sam bio puno bolji, ali staza je bila zeznuta, uplašio sam se da sam oštetio bolid kad sam malo skrenuo sa staze, ali na kraju smo uspjeli. Bit će teško sutra jer nemam iskustva od prošlog tjedna kad sam ostao u boksu, ali probat ću brzo učiti. Tek je subota, lijep je ovo uspjeh, ali zna se da se prave stvari događaju u nedjelju, rekao je nakon kvalifikacija za drugu utrku na Silverstoneu trećeplasirani Nijemac Nico Hülkenberg koji je 'uletio' u Racing Point nakon što je prošlog tjedna Sergiju Perezu dijagnosticiran korona virus, a Meksikanac se do ovog tjedna nije oporavio.

Najveći pehist F1: 177 utrka bez postolja, uletio na kvalifikacije, a za utrku mu bolid nije upalio

Do pole positiona došao je odlični Valteri Bottas koji je prekinuo dominaciju Lewisa Hamiltona, ali Mercedes na ima dvojac u prvom startnom redu. Finac je imao vrijeme od 1:25.154, a Hamilton je za njim zaostao 63 tisućinke. Razočarao je Sebastian Vettel koji muku muči s Ferrarijem te je završio 12. dok je Sainz iz Mclarena bio iza njega na 13. mjestu.

70th Anniversary Grand Prix - Qualifying - Silverstone

- Napravili smo dobar pomak od prošlog tjedna i sretan sam što sam ovu nevjerojatnu stazu odvozio toliko brzo. Kad krećeš s prve pozicije, očito je da ideš po pobjedu. Imao sam dobru poziciju i prošli vikend, ali završilo je kako je završilo, sad će biti bolje - rekao je Valteri Bottas nakon utrke, dok je drugoplasirani Hamilton dodao:

- Nisam bio tako dobar kao Valteri, ali odradio sam dobar posao. Ostao sam bez perfektnog zadnjeg kruga, a što se tiče sutrašnje utrke, sumnjam da će netko uspjeti doći do kraja sa samo jednim odlaskom u boks - kratko je završio Hamilton.

Kakav spektakl u Silverstoneu: Hamiltonu u zadnjem krugu pukla guma, ali ipak pobijedio!

Druga utrka na Silverstoneu počinje u nedjelju, 9. kolovoza, u 15 sati i 10 minuta. Podsjetimo, prošli tjedan je također na Silverstoneu slavio Hamilton ispred Verstappena i Leclerca, dok je Bottas nakon puknuća gume u samom finišu utrke završio na 11. mjestu, a Nico Hülkenberg nije ni startao zbog kvara na bolidu.