Božić promašio šut za pobjedu, Zadar izgubio od Borca!

2

Odlučujuća lopta završila je u rukama Božića, ali njegov šut iz okreta blokirao je Tasić za prvu pobjedu Čačana u Zadru u regionalnom natjecanju

Košarkaši Zadra su u dvoboju 11. kola regionalne ABA lige pretrpjeli neočekivani domaći 79-80 (16-19, 21-21, 29-21, 13-19) poraz od Borca iz Čačka.

Marko Ramljak je sa 19 koševa, 7 skokova i 6 asistencija bio najbolji kod Zadra, Arijan Lakić je dodao 17, dok je Ronaldo Segu sa 28 ubačaja predvodio Borac.

Zadar izgubio od Borca

Zadrani su loše krenuli u susret, Borac je poveo 8-2 te bio u stalnoj prednosti sve do sredine treće četvrtine. Tada je Drežnjak kod zaostatka 46-51 oteo loptu Čarapiću i prisilio ga na nesportsku pogrešku što je pokrenulo zadarsku seriju kojom su domaći stigli do prednosti 66-61 uoči posljednjih 10 minuta.

ABA: Cibona je iznenadila Split
Dvostruki sudar dalmatinskih i beogradskih klubova pred Božić

Kada je Zadar poveo 71-61 sedam i pol minuta prije kraja činilo se kako je ipak uspio "prelomiti" dvoboj na svoju stranu. No, uslijedio je veliki pad u igri, pogotovo u napadu, a gosti su to iskoristili te u posljednju minutu ušli s vodstvom 77-75 koje je Segu s dva pogođena slobodna bacanja povećao na 79-75 39 sekundi prije isteka vremena.

Ipak, Zadrani su nakon skoka u napadu i koša Lakića smanjili na 79-80 te potom uspješno pritisnuli Segua nakon izvedene lopte te uspjeli osvojiti loptu za napad za pobjedu 12 sekundi prije kraja. Ta odlučujuća lopta završila je u rukama Božića, ali njegov šut iz okreta blokirao je Tasić za prvu pobjedu Čačana u Zadru u regionalnom natjecanju.

Zadar: 11. kolo AdmiralBet ABA lige, KK Zadar - KK Borac Mozzart

I Zadar i Borac su sada na omjeru pobjeda i poraza 5-6.