Brautova majstorija, Kulenović dva komada: generalka uspjela

Rijeka se u zadnjoj zimskoj pripremnoj utakmici prije nastavka sezone još jednom pobjedom napunila samopouzdanjem pred gostovanje u Maksimiru (utorak, 18:05, zaostala utakmica 6. kola Prve HNL)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Budafoki 4-2 u posljednjoj utakmici na pripremama u Umagu. Sastav koji je zaključio ogled protiv Gorice (3-0) otvorio je utakmicu protiv 11. momčadi mađarske Prve lige i ostavio odličan dojam protiv solidnog mađarskog prvoligaša.

Pogledajte video: Rijeka bijelih snova

Rijeka bijelih snova 01:15

Rijeka je prvi put zaprijetila nakon četiri minute. Korner, Escoval puca glavom, lopta se odbija od gostujućeg bloka, pokušaj Lepinjice ide pored gola.

Narednih nekoliko minuta bile su na strani gostiju, a Filkorov opasni udarac s dvadeset metara rutinerski je riješio Andrej Prskalo.

Rijeka je povela u 12'. Pavičić je na desnoj strani izbacio Brauta, a 18-godišnji desni bočni je fantastičnim driblingom prošao trojicu Mađara pa ljevicom pogodio pogodio desni donji Poserov kut... 1-0.

Franko-Murić-Menalo... Rijeka hvata zalet za derbi s Dinamom

Samo četiri minute kasnije, povećanje riječke prednosti. Lepinjica je uzeo loptu pred kaznenim prostorom Budafokija i odigrao za Yatekea. Napadač Rijeke potegnuo je s 15 metara, golman kratko odbio loptu na koju čeka Sandro Kulenović... 2-0.

U 26' se Adrian Liber sjajno sjurio prema golu Budafokija, odradio većinu posla, proigrao Kulenovića koji je sjajno zabio za 3-0. To je rezultat s kojim je "pričuvna" jedanaestorica Rijeke otišla na odmor.

'Čekao sam u hotelskoj sobi pet dana na potpis zbog pandemije'

Gosti su smanjili u 70'. Pet minuta ranije Franko i Štefulj ne koriste dvije sjajne šanse za 4-0, onda Lončar griješi pred svojim golom, a Zsori pogađa za 3-1.

U 80' Rijeka zabija svoj četvrti gol. Štefulj za Andrijaševića koji loptu petom ostavio za Menala. Rijekina brzanac vuče kontru, dodaje Muriću koji je nakon duplog pasa s Tomečakom lagano zabija ljevicom s 12 metara... 4-1.

Konačnih 4-2 dogodilo se minutu prije devedesete. Skribek pucao sa 16 metara, Prskalo odbija, natrčava dvostruki strijelac Daniel Zsori... 4-2.

Rožman: Čeka nas ritam kao da smo Bayern, bilo bi sjajno ići na sva tri trofeja u finišu sezone

Jako dobri Kulenović, Liber i Lepinjica, odlični signali za Simona Rožmana od onog dijela kadra od kojeg se očekuje da, barem inicijalno, s klupe donosi dodatni impuls u ludoj seriji utakmica koja Bijele čeka od utorka nadalje.

Rijeka je jaka, uigrana i spreman za nastavak prvenstva!

Rijeka-Budafoki 3-0

Umag, Gradski stadion. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelci: 1:0 Braut (12′), 2:0 Kulenović (16′), 3:0 Kulenović (26′), 3:1 Zsori (70′), 4:1 Murić (80′), 4:2 Zsori (89′).

Rijeka: Prskalo, Escoval (od 60′ Capan), Galešić (od 60′ Galović), Arsenić (od 60′ Smolčić), Braut (od 60′ Tomečak), Pavičić (od 60′ Čerin), Liber (od 60′ Lončar), Lepinjica (od 60′ Andrijašević), Travaglia (od 60′ Štefulj), Yateke (od 60′ Menalo), Kulenović (od 60′ Murić). Trener: Simon Rožman.

Budafoki: Poser (od 67′ Z. Kovacs), Huszti, Nikolić, Romić, Medgyes (od 63′ Zeke), Olah, Filkor (od 63′ Csonka), Takacs, Kulcsar (od 46′ Zsori), Skribek, D. Kovacs. Trener: Csaba Csizmadia.