Komentari 4

Bronca Poljacima! Bielecki potopio 'vječno brončane'

5

Poljska je pobijedila Dansku 31-23 u utakmici za treće mjesto na SP-u i uzela brončanu medalju. U dansku mrežu Bielecki je utrpao deset komada

Kosa osebujne narančaste nijanse ostala je na podu nekog frizerskog salona, Karol Bielecki je na borbu za treće mjesto došao obrijane glave. I s puno energije, na ovom SP-u bio je jedna od najslabijih poljskih karika. No on je sjajan rukometaš, iako ćudljiv i nepredvidjiv. Protiv Danske pokazao svoje najbolje lice, utrpao 10 komada u dansku mrežu i odveo Poljsku do bronce.
- Ovo je bio pravi rukometni rat, ovo je bilo naše finale! - nakon utakmice govorio je poljski izbornik Bogdan Wenta.
Dvadesetak minuta utakmica je bila u egalu, čekalo se da se Danci odvoje. Ipak ljudi imaju iskustva u borbi za treće mjesto, u takvim utakmicama već godinama redovito pobjeđuju. No ne i ovoga puta. Prvi put su Poljaci otišli na dva razlike kod 12-10, do poluvremena je bilo tri razlike. Golman Szmal ponovno je radio odličan posao, danski šuteri imali su puno problema.
Početak nastavka Dancima je donio nadu, ali kratko je trajala. Gotovo istovremena isključenja Mogensena i Hansena koštala su Dance novog velikog potopa. U 40. minuti Poljska je imala 21-15 i čist put prema bronci. Mogli su se Danci vratiti sedam minuta prije kraja, no Szmal nije dozvolio da se približe na samo gol zaostatka. Hansen (10 golova) i Christiansen (7) nisu bili dovoljno za išta više od uvjerljivog poraza. I plasmana na najgore mjesto, četvrto. U polufinalu si, a nemaš medalju... Istu onu koju su nama nekoliko puta odnijeli baš Danci.
- Drugo SP zaredom osvajamo medalju, a 25 godina prije toga poljski rukomet je bio u dubokom mraku - slavodobitno će Wenta, koji je impresioniran atmosferom u Areni.
- Dobili su nas po drugi put na ovom turniru. U zadnjih 11 minuta zabili smo tek jedan gol. Tako se ne igraju utakmice za medalju. Zaslužili su broncu, rekao je izbornik Danske Ulrich Wilbek.