Komentari 7

Šokirao je Baske! Budimir u 89. minuti glavom spasio Osasunu

Athletic je dvaput vodio, a Osasuna se dvaput vraćala. Domaći su poveli već u prvoj minuti. U 12. minuti izjednačio je srpski veznjak Darko Brašanac, da bi u 62. minuti opet poveli Baski

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni na gostovanju u Bilbau kod Athletica, gdje je momčad iz Pamplone odigrala 2-2 (1-1).

Athletic je dvaput vodio, a Osasuna se dvaput vraćala. Domaći su poveli već u prvoj minuti pogotkom Jona Morcilla. U 12. minuti izjednačio je srpski veznjak Darko Brašanac, da bi u 62. minuti novu prednost Baskima donio Oihan Sancet.

Konačnih 2-2 postavio je Ante Budimir u 89. minuti, pogotkom glavom na ubačaj Enrica. Hrvatskom reprezentativcu je to osmi pogodak u ovoj sezoni La Lige.

Gol Budimira možete pogledati OVDJE.

Osasuna je sa 41 bodom na 12. mjestu i osiguranim prvoligaškim statusom, dok je Athletic na osmoj poziciji sa 46 bodova.

Tri kola prije kraja La Lige nogometaši madridskog Atletica zadržali su dva boda prednosti pred Barcelonom u utrci za naslov prvaka Španjolske odigravši u subotu na Nou Campu utakmicu bez pogodaka.

Ter Stegen i Oblak spašavali, borba za prvaka La Lige još traje

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su bili opasni u kontranapadima, ali je Barcelona zahvaljujući obrana Marc-Andrea ter Stegena ostala netaknute mreže. U nastavku su bolje prilike imali domaći nogometaši, ali su obrana Atletica i Jan Oblak ostavili Barcelonu bez pogotka na Nou Campu, što se ove sezone po prvi put dogodilo u utakmicama španjolskog prvenstva.

Katalonci su upravo kiksom protiv Granade (1-2) i današnjim neodlučenim ishodom (0-0) protiv Atletica izgubili mogućnost ući u zadnja tri kola kao vodeća momčad.

Ishod dvoboja na Nou Campu ide na ruku i Real Madridu koji bi pobjedom u nedjeljnom dvoboju sa Sevillom došao samo na bod zaostatka od Atletica.