Komentari 47

Buli 3000 kuna i tri utakmice kazne, Hajduku 22.000 kuna

Dinamo je zbog sedam upaljenih baklji kažnjen sa 7000 kuna, a navijači Hajduka zapalili su dvadesetak baklji, zbog čega je klub kažnjen s 22.000 kuna, odlučio je disciplinski sudac

Disciplinski sudac Alan Klakočer je u srijedu objavio kazne za proteklo kolo HNL-a koje su obilježili izgredi na utakmicama Hajduk - Slaven Belupo (3-1), Dinamo - Gorica (2-1) i Osijek - Rijeka (1-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo otputovao u Sevillu

Dinamo otputovao u Sevillu VIDEO

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

HNK Hajduk kažnjen je s 22.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Hajduk - Slaven Belupo. Od strane domaćih navijača Torcide od 64. do 72. minute zapaljeno je dvadesetak baklji i tri dimne kutije na zapadnoj tribini i jedna u 67. minuti na istočnoj tribini, sve su dogorjele na tribini.

GNK Dinamo kažnjen je sa 7.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Gorica. Od strane pripadnika navijačke skupine BBB u 71. minuti utakmice zapaljeno je sedam baklji, od kojih je pet bačeno na tartan stazu, gdje su i ugašene.

Nino Bule (Osijek, pomoćni trener) kažnjen je jedinstvenom kaznom od 3.000 kuna i trima utakmicama zabrane obnašanja dužnosti zbog isključenja uslijed vrijeđanja (čl. 53.b DP HNS-a) i prijetnji (čl. 59. DP HNS-a) sucima tijekom utakmice Osijek - Rijeka.

Bule se dan nakon utakmice u intervjuu za 24sata ispričao sucima.

- To nije način na koji sportski djelatnik treba komunicirati. Reagirao sam jer sam smatrao da suci nisu donijeli ispravnu odluku, no ništa ne opravdava moju reakciju. Vrlo sam emotivan, svaki trenutak utakmice proživljavam zajedno s momčadi i stožerom, što, opet, ne opravdava reakciju - kazao je, između ostalog.