Komentari 351

Prekinut Hajdukov niz! Rijeka je pregazila 'bile' na Poljudu

7

Rijeka je srušila Hajduk u 17. kolu 3-0 i tako srušila njihov niz od osam pobjeda zaredom na Poljudu. Strijelci su bili Acosty, Raspopović, Gorgon i Halilović za potpunu blamažu Splićana na Poljudu...

Dvoboj na Poljudu obilježile su neiskorištene prilike domaćina, dok su gosti znalački koristili sve ponuđene im šanse. Nakon početnog pritiska Hajduk je najbliže vodstvu bio u 21. minuti kada su u istoj akciji i Eduok i Jradi pogodili stativu suparničkog gola.

07:07

Rijeka je do prednosti stigla u završnici prvog poluvremena kada je nakon ubacivanja Andrijaševića s desnog krila Čolak pucao s ruba kaznenog prostora, njegov udarac Ljubić je kratko odbio, a najbrži je bio Acosty te taj odbijanac proslijedio u mrežu.

U nastavku utakmice Hajduk je imao terensku dominaciju i nekoliko izglednih prilika no nije uspio poravnati da bi u samoj završnici Rijeka postigla tri gola kojima je stigla do visoke pobjede.

Split: U 17. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Rijeka

U 82. minuti Raspopović je presjekao nonšalantno odigravanje glavom Hamze, sjurio se prema vratima Hajduka i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za 2-0. Pet minuta potom Gorgon je okrunio odličnu kombinaciju Andrijaševića i Čolaka da bi u sudačkoj nadoknadi Halilović iznenadio neopreznog Ljubića za konačnih 0-4.

Riječanima je ovo treći put da su dobili Splićane 4-0, a drugi put da su im to napravili na Poljudu. Zadnji put je to bilo 2006. godine. Jedan od najtežih poraza na Poljudu Splićani su zabilježili 2008. godine kada ih je Varteks dobio 5-1.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na treće mjesto sa 28 bodova, koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Hajduk drugi sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 38 bodova.