Caja Laboral preko Reala u finale s prvakom Europe

Košarkaši Caja Laborala borit će se s Barcom za naslov španjolskog prvaka. U odlučujućoj su petoj utakmici polufinalne serije svladali madridski Real

Real Madrid izgubio je od Caje Laboral u petoj utakmici polufinala doigravanja španjolskog prvenstva 64-56. Baski su u svojoj Fernando Buesa Areni u Vitoriji bolje otvorili utakmicu i zadržavali prednost sve do drugog poluvremena. Madriđani su najprije u trećoj četvrtini izjednačili na 32-32, a u posljednjoj su dionici igre došli i do prvog vodstva (47-46). Neizvjesnost je potrajala praktički do samoga kraja, no završnica je ipak pripala domaćima, a Sergio Llull je s dva promašaja za tri poena ugasio svaku nadu Reala.
Ante Tomić nije bio raspoložen kao u petak kad je predvodio momčad Ettorea Messine do pobjede. U Vitoriji je u 27 i pol minuta na parketu postigao sedam koševa te dodao tri skoka. Najefikasniji su kod gostiju s 13 poena bili Llull i Felipe Reyes, dok je u pobjedničkoj momčadi briljirao Tiago Splitter s 18 koševa, devet skokova i četiri asistencije. Podsjetimo, Barcelona je finale osigurala s tri uvjerljive pobjede protiv Unicaje.