Komentari 28

Caktaš je promašio 'panenku', Radić u 90. za rušenje Dinama

1

Nakon remija s Grasshopperom, Hajduk je nanizao treću pobjedu na pripremama u Beleku, i to protiv najjačeg protivnika, Dinama iz Kijeva. Za pobjedu je zabio Stipe Radić u posljednjoj minuti

Nogometaši Hajduka zaključili su zimske pripreme u turskom kampu u Beleku pobjedom nad kijevskim Dinamom (1-0), drugoplasiranom momčadi ukrajinskog prvenstva.

00:41

"Bili" su veliku priliku za gol propustili u 20. minuti. Leon Kreković srušen je u šesnaestercu, a Mijo Caktaš pokušao je panenku, no dočekao ju je Georgij Buščan i lagano uhvatio loptu.

Do poluvremena je Kreković također imao šansu nakon proigravanja Caktaša, ali promašio je cijeli gol. Kijevljani su, pak, u 40. minuti zapucali čisti zicer, Giorgi Citaišvili s pet metara pogodio je stativu.

Ukrajinci su u drugom poluvremenu promijenili cijelu momčad, dok je Igor Tudor na terenu praktički ostavio iste snage do 73. minute.

Trudio se Hajduk doći do gola preko Bassela Jradija, koji je promašio okvir u 61. minuti, te Tonija Teklića u 77., no njegov je udarac obranio Buščan efektnom paradom. U posljednjim trenucima utakmice stigla je napokon nagrada. Teklić je ubacio iz kornera, a Stipe Radić glavom prebacio golmana u visokom luku za 1-0.

Hajduk je u Beleku remizirao s Grasshopperom 1-1, potom razbio Honvéd 5-0, okrenuo skopski Vardar 3-1 i sad u finišu srušio Dinamo.

U nastavku prvenstva gostuje kod Varaždina 1. veljače pa dočekuje Lokomotivu. Drugi je na ljestvici HNL-a s 12 bodova manje od Dinama, jednim više od Rijeke i dva više od Osijeka.