Komentari 47

Cedevita je 'razbila' Zvezdu i ostala 'živa' u finalu ABA lige

15

Momčad Jasmina Repeše u prepunom je zagrebačkom Domu sportova svladala Crvenu zvezdu rezultatom 72-62 te tako izborila 4. utakmicu u seriji na 3 pobjede

Košarkaši Cedevite nakon dva poraza u Beogradu vratili su se u igru za osvajanje ovogodišnje ABA lige. U trećoj utakmici finala momčad Jasmina Repeše slavila je u rasprodanom Domu sportova 72-62 (23-16, 18-17, 27-13, 4-16) te tako smanjila ukupni rezultat na 1-2. Bio je to peti ovosezonski okršaj ova dva protivnika i prvo slavlje za hrvatskog prvaka.

Zaustavili Marjanovića

Od samog početka utakmice Ukić i Tomas vodili su domaću momčad prema pobjedi, a odličan posao pod košem su napravili Bilan i Barać koji su zaustavili vrlo često dominantnog Marjanovića.

Cedevita je u 24. minuti imala 15 koševa razlike, a pred kraj treće četvrtine rezultat je bio 68-46 za razigrane domaćine. Utakmica je praktički već tada završila i moglo je započeti slavlje u dvorani.

Stotinjak navijača Zvezde

- Nas nekoliko iskusnijih igrača, Tomas, Barać i ja, imali smo dobre dionice, a to je dalo sigurnost momčadi, pogotovo u trećoj četvrtini kada se utakmica i riješila - rekao je Roko Ukić koji je večeras bio u sjajnom izdanju.

Četvrta utakmica finala igrat će se u četvrtak od 20.30 sati, a spomenimo i kako je ovu utakmicu gledalo stotinjak gostujućih navijača koje je čuvao veliki broj policajaca, no na tribinama nije zabilježen niti jedan incident