Komentari 99

Celtic u finišu izborio osminu finala, Messi ozlijedio koljeno

12

Benfica je odigrala 0-0 s Barcelonom na Nou Campu, a do 82. minute je imala prolaz, no Celtic je tad poveo protiv Spartaka te slavljem 2-1 prošao u osminu finala

Nogometašima Celtica sasvim sigurno nije bilo svejedno kad su, i ako saznali da je Tito Vilanova odlučio protiv Benfice poslati drugu momčad. Škoti, koji su tražili pobjedu protiv Spartak Moskve uzdali su se u pomoć Katalonaca ka lakšem prolasku u osminu finala.

Na Camp Nou Benfica je u prvom dijelu stavila Barcelonu u podređeni položaj, no na kraju protiv mješovite momčadi nije slavila odigravši 0-0 iako je do 82. minute imala osiguran prolazak dalje. Tad je na Celtic Parku erupciju oduševljenja izazvao Commons, koji je golom iz penala donio Celticu ključnu pobjedu za prolazak skupine.

Bhoysi su poveli u 21. minuti preko Hoopera protiv ruske momčadi koja se već oprostila od Europe, no gosti preko Arija u 39. minuti izjednačili na 1-1. Celtic je strepio do posljednjih osam minuta, a na njihovu sreću Benfica nije uspjela iznenaditi Barcelonu, koja je počela utakmicu bez terceta Xavi-Iniesta-Messi. Argentinac je ušao u igru u 58. minuti, no nije uspio izjednačiti rekord Gerda Müllera (85 golova u godini), već naprotiv ozljedio se te je morao napustiti teren zbog bolova u lijevom koljenu nakon sudara s golmanom.

Barcelona je prošla kao prvoplasirana s 13 bodova, a Celtic kao drugi s tri boda manje. Benfica će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi.

U skupini H borbu za osminu finala vodili su Galatasaray i Cluj, a sretnija je bila turska momčad, koja je slavila kod posljednjeplasirane Brage 2-1 unatoč tome što je gubila do 58. minute. Cluj je imao veliki peh da se od osmine finala morao oprostiti s čak 10 bodova te pobjedom na Old Traffordu kod Manchester Uniteda. Rumunji su slavili 1-0 golom Alberta u 56. minuti protiv izmješane Fergusonove momčadi, koja je već osigurala prvo mjesto. Cluj će igrati Europsku ligu. Cijelu utakmicu Saša Bjelanović odgledao je s klupe.