Komentari 6

Važna pobjeda Cibone protiv Olimpije u Draženovom domu

U 15. minuti 'zmajčevi su došli do prvog izjednačenja na utakmici (26-26), međutim nakon toga Cibona je napravila seriju od 15-0 te došla do prednosti od 41-26

Košarkaši Cibone u 24. kolu ABA lige u Draženovom domu pobijedili su Union Olimpiju 74-62 i te tako došli do devete pobjede uz 15 poraza.

'Vukovi' su odlično otvorili utakmicu, poveli 8-0, a slovenska je momčad prve koševe zabila tek u 5. minuti. Do kraja četvrtine Cibona je zadržala prednost te je na prvi odmor otišla s plus šest (23-17).

U 15. minuti 'zmajčeki' su došli do prvog izjednačenja (26-26), međutim nakon toga Cibona je napravila seriju od 15-0 te došla do prednosti od 41-26. Olimpija je na do kraja druge četvrtine smanjila prednost 'cibosa' na minus 11 (44-33).

Olimpija je još samo jednom ozbiljnije priprijetila, u 27. minuti bili su na minus četiri (50-46), ali do kraja utakmice Cibona im nije dala nikakvu šansu. Na kraju su 'vukovi' pobijedili 74-62.

- Važna pobjeda u psihološki teškoj utakmici. Sad se lakše diše - rekao je nakon utakmice trener Cibone Danijel Lutz.

Najbolji strijelac Cibone bio je Žižić s 22 koša, Blassingame je dodao 17, Strawberry 12. Kod Olimpije najbolji je bio Sail sa 17 koševa.