Cibona izgubila kod Igokee

Domaćine su do pobjede predvodili Bryant Crawford sa 14 koševa, te Kosta Kondić, Marko Jošilo i Stefan Đorđevioć sa po 12 bodova. Kod Cibone najefikasniji je bio Aleksandar Aranitović sa 16 koševa

U susretu 24. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju u Laktašima izgubila od Igokee sa 67-81 upisavši 15. poraz ove sezone.

Cibona je bolje otvorila susret, povela je 10-3, međutim domaćin je izjednačio na 14-14, a do konce prve četvrtine i poveo sa 20-16. U drugoj dionici Igokea je stigla i do deset razlike (32-22) s koliko se otišlo i na poluvrijeme (43-33).

Domaćin je na otvaranju trećeg perioda igre imao i +13 (46-33), no "Vukovi" su uspjeli smanjiti na šest koševa zaostatka (61-55). Cibona se u posljednjoj četvrtini približila na četiri koša minusa (57-61), no Igokea je serijom 9-1 pobjegla na +12 (70-58), u nastavku je imala i 14 razlike (79-65) mirno privevši susret kraju.

Zagreb: U 23. kolu AdmiralBet ABA lige sastali  se Cibona i FMP Soccerbet

Domaćine su do pobjede predvodili Bryant Crawford sa 14 koševa, te Kosta Kondić, Marko Jošilo i Stefan Đorđevioć sa po 12 bodova. Kod Cibone najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović sa 16 koševa, Sven Smajlagić sa 12, te Krešimir Radovčić i Lovro Mazalin sa po 10 koševa.

U prvoj utakmici 24. kola Split je u petak na Gripama svladao čačanski Borac sa 113-99, dok je Zadar izgubio na gostovanju kod MZT-a sa 80-84.

Na ljestvici vodi Partizan sa 42 boda, Crvena zvezda je druga sa 39 bodova, Budućnost na trećem mjestu ima 38 bodova, a Cedevita Olimpija je četvrta sa 37 bodova.

Zadar je sedmi sa 34 boda koliko ima i Split na osmom mjestu, dok je Cibona deseta sa 33 boda.