Komentari 15

Čilić bolji od Dodiga: Igrali smo šah jer se toliko dobro znamo

5

Ivan je možda bio nešto fizički slabiji na terenu zbog meča protiv Ive Karlovića dan ranije, možda se malo potrošio, rekao je Čilić nakon 7-5, 6-4 pobjede protiv Dodiga

Marin Čilić igrat će u polufinalu dvoranskog ATP turnira u Zagrebu. Slavio je 7-5, 6-4 protiv Ivana Dodiga, kolege iz reprezentacije, prijatelj, ali i kuma.

- Ivan je možda bio nešto fizički slabiji na terenu zbog meča protiv Karlovića dan ranije, možda se malo potrošio. Ali svejedno je bio napet meč - rekao je 25-godišnji Čilić.

Ivan nije tražio isprike zbog meča s Karlovićem, jer Čilić je taj dan odmarao (on je svoj meč osmine finala odigrao još u srijedu), već je priznao ovoga puta nije imao sreće u realizaciji ključnih lopti.

- Da, bio je to šah, dobro se znamo i logično je da bude dosta taktičkog nadmudrivanja. Marin je jako dobro servirao, vidi se kod njega napredak u tom dijelu igre. Obojica smo imali svoje šanse, ovoga puta Marin je bolji bio u tom segmentu - rekao je Dodig koji već sutra putuje u Rotterdam.

Ivan je vratio 3-5 u prvom setu, no potom je još jednom izgubio servis. U drugom je Dodig prvi napravio break, ali ga je vratio - dvostrukom pogreškom. Prvu meč loptu obranio je briljantnim "drop-volejem", na drugu ga je Marin probio forhendom dijagonalom.

- U polufinalu me očekuje Nijemac Phau koji je dosta nezgodan. Malen je, jedan je od najbržih i bit će to također veliki izazov za mene - zaključio je Čilić, koji brani naslov na Zagreb Indoorsu.