Komentari 37

City i Edersona spasio sudac: Je li mladi Jude faulirao Edersona?

'Građani' su u toj spornoj 38. minuti vodili 1-0, a golman Ederson pogriješio je izvan šesnaesterca i loše pokušao primiriti loptu, Bellingham je grešku iskoristio, ali sudac Hategan je poništio gol i dao mu žuti karton

Nakratko su se poveselili u taboru 'žuto-crnih', ali Ovidiu Hategan je ubrzo izvadio žuti karton i pokazao ga Judeu Bellinghamu (17) žuti karton zbog faula na Edersonu. Veliku je grešku napravio golman Cityja, umalo 'građane' stajao prednosti, ali na kraju ga je spasio turski sudac.

Uz pomoć De Bruynea, Foden u završnici donio pobjedu Cityju

U tim je trenucima City imao prednost od 1-0, bio bi to veliki vjetar u leđa za njemačku momčad na Etihadu, ali sudac je odlučio dosuditi faul sekundu prije no što je mladi Englez zabio gol.

Champions League - Quarter Final - First Leg - Manchester City v Borussia Dortmund

Možda je to razlog zašto se VAR nije uključio jer - gola nije bilo?! Uspjela je njemačka momčad na kraju izjednačiti preko Reusa, ali izabranici Pepa Guardiole spasili su se u posljednjim minutama utakmice i na Signal Iduna Park nose prednost od 2-1. Uzvratna utakmica četvrtfinala na rasporedu je iduće srijede, 14. travnja.

Pitanje je kako bi se utakmica odvijala da je njemačka momčad izjednačila prije poluvremena, ali bilo kako bila, situacija je dvojbena. Može se govoriti o opasnoj igri mladog Engleza, ali i o veoma lošem primirivanju lopte golmana Edersona koji je na kraju imao dosta sreće.