City ispušta vrh: 'Građani' bez 'vatrenih' do boda s 'bluesima'

Pochetino je dobro zatvorio prilaze golu, a njegova je momčad iskoristila jednu kontru preko bivšeg 'građana' Sterlinga. Iako smo u drugom dijelu gledali 'opsadu' Petrovićeva gola, momčadi su podijelile bodove

U posljednjem subotnjem susretu 25. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, derbi dvoboj na Etihad stadionu između nogometaša Manchester Cityja i Chelseaja je završio 1-1.

Premier League - Manchester City v Chelsea

Chelsea je odigrao vrlo dobru utakmicu u kojoj se pametno i gusto branio, ali je jednako tako bio ozbiljno opasan po domaćina u kontrama. Jedna takva je okrunjena pogotkom za 1-0 gostiju u 42. minuti, a strijelac je bio Sterling, nekadašnji igrač Manchester Cityja.

Prava opsada gola gostiju iz Londona uslijedila je tek u završnici. Haaland je u 78. minuti promašio odličnu priliku, glavom je iz blizine pucao preko vrata, ali je Manchester City izjednačio pet minuta kasnije. S 15 metara je opalio Rodri i pogodio za 1-1. Premda je domaćin stvarao pritisak sve do kraja, do preokreta nije stigao.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve, dok Joško Gvardiol nije konkurirao za susret zbog ozljede stopala. Manchester City je treći na ljestvici te ima četiri boda manje od Liverpoola, odnosno, dva manje od Arsenala. Momčad Josepa Guardiole ima i utakmicu manje. Chelsea je na 10. mjestu ljestvice.