Komentari 36

City kiksao, United i Arsenal su uvjerljivo slavili u Premiershipu

9

Manchester City odigrao je 1-1 kod Stoke Cityja. United je na svom terenu pobijedio Wigan 4-0. Arsenal je slavio čak 6-1 protiv Southamptona uz pomoć dva autogola...

Bio je to dan jubileja za Manchester United na Old Traffordu. Ryan Giggs ubilježio je svoj 600. nastup za "crvene vragove"u Premiershipu dok je sir Alex Ferguson na klupi bio 500. put u ligi. United je nastupio bez ozlijeđenih Waynea Rooneya i Kagawe.

Na Old Traffordu gostovao je Wigan. Počelo je sjajno za domaćina. Welbeck je iznudio penal, a loptu je na bijelu točku namjestio Hernandez. No golman Wigana obranio je udarac napadaču Manchester United. Uspjeli su gosti izdržati prvi dio na 0-0.

U drugom je zabio fenomenalno Paul Scholes i tako "otključao" mrežu gostiju. Bilo je samo pitanje koliko će još golova primiti do kraja. Točan odgovor je tri. Zabili su još Hernandez koji se iskupio za promašeni penal te mladi Büttner i Powell koji su debitirali za United.

Nizozemac Alexander Büttner (23) počeo je utakmicu na lijevom beku, asistirao je za 2-0 Hernandezu u 63., te sam zabio tri minute kasnije.

Debi iz snova imao je i Nick Powell, 18-godišnji ofenzivni veznjak kojeg je Ferguson doveo iz Crewe Alexandre. Ušao je u 71. minuti umjesto slavljenika Giggsa, a 11. minuta kasnije zabio premijerni premierligaški gol.

Šest komada Arsenala

Nogometaši Arsenala razbili su Southampton na Emiratesu 6-1. Noćna mora za goste počela je već u 11. minuti kad su zabili prvi autogol na utakmici. Krivac je bio Hooiveld. Podolski je potom zabio za 2-0, Gervinho "podebljao" na 3-0 da pred kraj prvog dijela gosti opet zabili sami sebi. Ovoga puta autogol je zabio Clyne.

Uspjeli su gosti u 45. ipak smanjiti na 4-1 preko Foxa, ali više od toga nisu mogli. Arsenal je do kraja utakmica zabio još dva komada. Strijelci su bili Gervinho, kojem to bio drugi gol na utakmici, te Walcott dvije minute prije kraja utakmice.

City kiksao kod Stokea

Peter Crouch zabio je u 15. minuti za 1-0 protiv aktualnog prvaka Engleske. Manchester City nije se proslavio na gostovanju. Gol vrijedan boda zabio je Javi Garcia u 35. minuti utakmice.

Premiership, 4. kolo:

Norwich City – West Ham 0-0

Aston Villa – Swansea City 2-0 (Lowton 16, Benteke 88)

Fulham – WBA 3-0 (Berbatov 32, 45-11m, Sidwell 89)

Manchester United – Wigan 4-0 (Scholes 51, Hernandez 63, Büttner 66, Powell 82)

Arsenal – Southampton 6-1 (Hooiveld 11-ag, Podolski 31, Gervinho 35, 71, Clyne 38-ag, Walcott 88 / Fox 45)

Stoke City – Manchester City 1-1 (Crouch 15 / Javi Garcia 35)

QPR – Chelsea 0-0

Sunderland - Liverpool 1-1 (Fletcher 29 / Suarez 71)