Komentari 35

City razbio Newcastle, 'svrake' ponovile potop iz '88. godine...

7

Manchester City dobio je Newcastle 4-0 u posljednjoj utakmici 1. kola. 'Svrake' su ponovile 1988. kad su posljednji put na otvaranju sezone primili više od tri gola...

Newcastle pet godina čeka na bod u utakmicama protiv Manchester Cityja. "Svrake" su posljednji put osvojile bod protiv Cityja 20. listopada 2008. godine (2-2). No načekat će se još...

Manchester City furiozno je krenuo u novu sezonu. U posljednjoj utakmici 1. kola "građani" su razbili "svrake" 4-0.

Newcastleu je to prvi put od 1988. godine da je primio više od tri gola na otvaranju nove sezone. Prije 25 godina "svrake" su izgubile od Evertona 4-0. Istim su rezultatom igrači Newcastlea pognute glave napustili Manchester.

David Silva je već u 6. minuti zabio za 1-0. Edin Džeko napravio je većinu posla. Prošao je po lijevoj strani, ubacio, a Silva je odbijanac pospremio glavom u mrežu. Zanimljivo, bio je to prvi Silvin gol glavom u Premiershipu.

U 22. minuti na semaforu je već bilo 2-0. Opet je Edin Džeko asistirao, ovoga puta petom, a Sergio Agüero zabio je za povećanje vodstva.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Taylor je dobio izravni crveni karton zbog udaranja Agüera i Newcastle je ostao s igračem manje.

Već nakon pet minuta drugog dijela sve je bilo gotovo. Yaya Toure majstorski je pogodio u rašlje iz slobodnog udarca za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Samir Nasri u 74. minuti utakmice.