Komentari 34

Cityjeva uvertira za Dinamo: Utrpao tri gola na Goodisonu

5

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Manchester City, pobijedio je na gostovanju Everton s 3-1 u susretu sedmog kola engleskog prvenstva.

Engleski prvak je dugo lomio, ali je na kraju uspio slomiti Everton osvojivši važna tri boda s kojima je smanjio zaostatak za vodećim Liverpoolom na pet bodova minusa.

"Građani" su u prvih šest kola ove sezone zabili 24 gola, što je najbolji učinak nakon 1955. godine kada je Wolverhampton u prvih šest utakmica zabio 25 pogodaka. Sjajnu napadačku formu momčad Pepa Guardiole je nastavila i na Goodison Parku s nova tri gola.

City je poveo u 24. minuti golom Gabriela Jesusa na asistenciju Kevina de Bruynea. Everton je uzvratio u 33. minuti preko Dominica Calverta-Lewina i držao se do 71. minute kada je Riyad Mahrez sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Pobjedu gostiju potvrdio je Raheem Sterling u 84. minuti.

Chelsea je pobijedio Brighton & Hove Albion s 2-0 ostvarivši tek prvu domaću pobjedu ove sezone u četvrtom ogledu na Stamford Bridgeu.

Redse pomazila sreća: Lopta u mrežu kroz ruke i noge vrataru

Domaćin je tek u drugom dijelu uspio slomiti Brighton, a golove su zabili Jorginho (50-11m) i Willian (76). Londonski sastav je u prvom poluvremenu imao čak 17 udaraca prema vratima Matthewa Ryana, ali domaćin  nije uspio probiti gostujući niz. Mateo Kovačić je igrao za 'Bluese' od 68. minute.

Tottenham je pobijedio Southampton s 2-1 premda je od 31. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Serge Aurier. Spursi su poveli u 24. minuti preko Tanguyja NDombelea, izjednačio je Daniel Ings u 39. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Harry Kane golom u 43. minuti.

U nedjelju se sastaju Leicester City i Newcastle United, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Manchester United i Arsenal.