Crna košarkaška večer: Tri utakmice i - sva tri poraza

1

Zadar je u Eurocupu izgubio 73-68 od Arisa doma na otvaranju, Zagreb je u Kijevu izgubio 83-70, a Cedevita je pala na Cipru od Proteasa 81-73

Košarkaši Zadra u novu sezonu Eurocupa krenuli su domaćim porazom od grčkog Arisa 73-68. Utakmica u Višnjiku je otvorena zadarskim vodstvom 13-1, no malo-pomalo se grčka momčad vraćala u utakmicu i na poluvremenu je bilo 37-37. U nastavku je Aris vrlo brzo preuzeo kontrolu rezultata, a posljednja nada se hrvatskoj momčadi pojavila na ulasku u zadnju minutu, kada je Damir Rančić tricom smanjio na 68-66. Aris je promašio napad, ali Rančić je na drugoj strani izgubio loptu koja je mogla donijeti izjednačenje ili prednost Zadra. Grčki sastav nije ponovio takvu grešku, već je Keydren Clark tricom za 71-66 zapečatio sudbinu Zadra. Kod Zadra je pozitivnu ocjenu zaslužio samo Marko Car (17 poena i tri ukradene lopte).
A gostujućim porazima hrvatski predstavnici krenuli su i u natjecanje po skupinama Fibina EuroChallengea. U dvoboju prvog kola H skupine Kijev je na svom parketu pobijedio Zagreb 83-70. U redovima Zagreba najbolji je bio Ante Tomić sa 17 koševa (7-10 šut iz igre), sedam skokova, tri asistencije i četiri izgubljene lopte. Krunoslav Simon dodao je 19 koševa uz četiri skoka.
Slično kao Zagreb prošla je Cedevita u Limassolu kod ciparskog Proteasa, domaći su slavili 81-73. Kanađanin Jermaine Anderson bio je najbolji u sastavu Slobodana Subotića. Ubacio je 19 koševa i dodao sedam lopti za koš. Thomas Mobley i Damjan Rudež dodali su po 12 koševa.