Komentari 209

Croatel o curenju VAR snimki za 24sata: 'Ovo je nedopustivo! Nikom nismo slali te materijale'

U sudačkoj organizaciji, kako neslužbeno doznajemo, neugodno su iznenađeni curenjem snimke koja smije u javnost samo uz posebnu dozvolu Fife. U produkcijskoj kući Croatel kažu da nisu odgovorni

Tko je i zašto u javnost pustio snimke iz VAR sobe s utakmice Varaždina i Hajduka (1-1) u HNL-u odigrane prošlu subotu? Pitanja je to na koja javnost traži odgovor nakon što je na Dalmatinskom portalu i Facebook stranici Dnevnik nervoznog hajdukovca od rođenja objavljena audiokomunikacija kod poništenog gola Marka Livaje i vodećeg gola Varaždina, uz pripadajući pregled snimke iz sobe.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Varaždin - Hajduk 1-1

sažetak varaždin hajduk 24 02 01:37

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

U VAR sobi su sjedili Ante Čuljak kao glavni sudac, Anto Marić kao njegov pomoćnik i još jedan tehničar produkcijske kuće Croatel koja radi sve prijenose u domaćem prvenstvu. Iz sudačke organizacije neslužbeno nam poručuju kako su iznenađeni objavom snimki koja je zabranjena prema Fifinu protokolu (osim bez posebne dozvole) i kako razmišljaju o podizanju kaznene prijave.

Croatel: Nije nam u interesu utjecati na regularnost natjecanja

Upite smo poslali i produkcijskoj kući Croatel i HNS-u za komentar curenja snimki. Iz Croatela su za 24sata odgovorili priopćenjem koje prenosimo u cijelosti:

"Smatramo da je nedopustivo da se snimke iz VAR sobe proslijeđuju bilo kome osim ovlaštenim stranama prema zaključenom ugovoru. Croatel snimke nije dostavio nikome pa tako ni navedenom portalu. Smatramo da nadležni trebaju utvrditi tko je i iz kojeg razloga navedenu snimku pustio", napisali su i dodali:

"Croatel profesionalno obavlja svoj posao za HNS i VAR od 2019. godine i potpuno neutralno pristupa svakoj utakmici. Ni u kojem slučaju nam nije u interesu utjecati na regularnost natjecanja."

Kako neslužbeno doznajemo, istraga oko toga tko je pustio snimke i dalje traje.