Komentari 23

Čudesna Cedevita vratila se iz minus 17 i dobila Estudiantes!

8

BLIZU FINAL FOURA U prvoj utakmici četvrtfinala Eurokupa Cedevita je slavila protiv španjolskog Estudiantesa sa 90-81. Uzvratna utakmica igrat će se za tjedan dana

Cedevita nikad neće imati Ciboninu tradiciju, ali barem na jednu večer u Draženovu domu imala je atmosferu koju je zagrebačka košarkaška publika znala napraviti samo kad su "vukovima" u goste dolazili europski velikani. Puna dvorana, 5000 ljudi u crvenim majicama, čak su na tribinama krenuli valovi... Mali, ali vrlo ambiciozni klub pobrinuo se da ga svi koji su ga prvi put došli gledati dobro zapamte.

- Nisam mogao ni zamisliti da će doći ovoliko ljudi. Puno je lakše, imaš osjećaj da ne možeš promašiti – rekao je Tomislav Petrović, jedan od glavnih aktera velikog preokreta, koji je borbenošću ''zaradio'' i skandiranje s tribina.

U prvom poluvremenu izgledalo je da su igrači Cedevite impresionirani publikom. Estudiantes je poveo 17 razlike i izgledalo je da će se prošetati Draženovim domom. Međutim...

- Odbili smo se predati! Već do poluvremena smo uhvatili priključak, a treća je četvrtina bila nezaboravna – rekao je trener Aco Petrović.

Cedevita je mogla i uvjerljivije pobijediti, imala je i 15 razlike, ali i devet je izvrsna zaliha za uzvrat u Madridu iduće srijede, koji Podsuseđane može lansirati na Final Four.