Komentari 4

Čudesni Federer: Jedan je forhend okrenuo cijeli meč

1

Roger Federer uspio je pred 15.000 navijača na središnjem terenu Roland Garrosa okrenuti meč protiv njemačkog veterana Tommyja Haasa

Gotovo tri seta Haas je igrao svoj najbolji tenis u osmini finala parškoga Grand Slam turnira, Federer je bio vrlo daleko od svojeg najboljeg. Nijemac je imao 2-0 u setovima, 4-3 u trećem i 30-40, break loptu koja mu je mogla donijeti servis za meč. Federer je potegnuo forhend i pogodio na crtu ili blizu crte. Stisnuo je šaku kao da je znao da je to taj udarac koji donosi preokret…
- Pogodivši taj forhend, imao sam osjećaj da bi taj poen mogao okrenuti meč u moju korist. Nakon toga je atmosfera bila sjajna. Tommy je odigrao sjajan meč, a ja sam se jako dugo mučio, dugo nisam bio u meču – rekao je Federer, koji je pobijedio 6-7(4), 5-7, 6-4, 6-0, 6-2.
Dakako, Švicarac je nakon nedjeljne senzacionalne eliminacije Rafaela Nadala preuzeo ulogu prvog favorita turnira. Federer je u zadnje tri godine odigrao tri finala na Roland Garrosu. No tri puta je s druge strane mreže bio Rafael Nadal, preko kojeg nije mogao do svojeg prvog naslova u Parizu. No sad Nadala više nema u turniru…
- U svlačionici su svi bili šokirani nakon Rafina poraza. Isto tako, svi su osjetili veliko olakšanje jer sad svatko vidi svoju šansu. Put do trijumfa je puno otvoreniji – kaže Federer.
Švicarac je u karijeri osvojio 13 Grand Slam turnira. U kolekciji mu nedostaje jedino Roland Garros. Uspije li ga osvojiti, postat će tek šesti tenisač u povijesti koji je osvojio naslove na sva četiri najveća turnira.
- Ako Roger ovo osvoji, postat će vjerojatno najveći tenisač svih vremena – smatra Tommy Haas.