Komentari 12

Cure nisu uspjele izboriti 1/2 finale, Čehinje su bile prejake

1

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija izgubila je četvrtfinalni dvoboj na Euru u Poljskoj od Češke 79-63. Svjetske doprvakinje u ovoj su utakmici bile prejake...

Nakon pobjede protiv Španjolske, jedne od najboljih reprezentacija svijeta, osvajačica odličja na pet zadnjih velikih natjecanja, hrvatske košarkašice na Eurobasketu u Poljskoj namjerile su se na svjetske doprvakinje, Čehinje koje su bile prejake. Slavile su 79-63.

Hrvatice nisu dobro krenule u utakmicu. Prva četvrtina pripala je favoritkinjama Čehinjama (21-13). Puno toga nije štimalo u igri hrvatske reprezentacije. Vjerojatno je tu bila i doza pritiska jer Hrvatska je prvi put u 12 godina među osam na kontinentalnoj smotri. Imale su priliku izabranice Stipe Bralića osigurati povijesni polufinale, no Čehinje su bile prevelik zalogaj.

Češke košarkašice imale su prednost od početka utakmice. U drugoj četvrtini ona je bula i plus 17. No Hrvatska se vraća serijom 14-0 i dolazi na samo tri koša razlike. Na odmor se otišlo sa 36-29 za Čehinje.

U trećoj četvrtini Čehinje ubacuju u višu brzinu i vrlo brzo dolaze na plus 14. Kad je na semaforu bilo plus 25, bilo je jasno da je nada u preokret sve manja. Čehinjama je preostalo da dovrše posao u posljednjoj četvrtini, što su i učinile te prošle u polufinale prvenstva. Kod nas je najbolja bila Sandra Mandir sa 27 koševa.

Hrvatice igraju sutra utakmicu za peto mjesto.